Arama sonuçlarınız

1. Çözüm Bekliyor V.h.k.i̇. Ünvan Değişikliği

Merhaba, Sağlık hizmetleri sınıfında hemşire olarak görev yapmakta iken ünvan değişikliği ile V.H.K.İ olarak atanan bir personelim Hemşire ek göstergesi üzerinden maaş ödemesinin yapılması için dilekçe verdi. Eski kurumunda da VHKİ ek göstergesi üzerinden ödeme yapılmış ,bize naklen atama ile...
  2. Konu Çözüldü Ayniyat Saymanı Özel Hizmet Tazminatı

Merhaba , Toplu Sözleşme gereği Ocak 2024 döneminde KBS ayniyat saymanlarının Özel Hizmet Tazminatını 155 olarak güncellemişti. Şu an bilgi girişi kısmında hala 155 mevcut ancak cetvel kısmında 155 oranı yok, 135 var. Kbs ye bu konuda çağrı da açılmıştı. Sonuç ne oldu acaba ?135 olarak...
  3. Çözümlendi | Kilitli emekli olan personeller seyyanen ilave ödemeyi hak edermi?

Merhaba, 17 Temmuz itibariyle emekli olan personellerimiz var. İlgili maddede ''ilave ödemeye hak kazanılmasında ve bu ödemenin yapılmasında , personelin aylık veya ücretlere ilişkin tabi olduğu hükümler uygulanır'' denilmekte, bu durumda emekli olan personeller ilave ödemeyi hak ediyor değil mi?
  4. Çözümlendi | Kilitli 5510-5434 Refah Payı Hesaplama Programı (Talep)

Merhaba , 5510-5434 Refah payı hesaplama programı var mı? Sitede bulamadım.
  5. Çözümlendi | Kilitli Göreve İade Toplu Sözleşme İkramiyesi

Merhaba , göreve iade edilen personele geçmişe dönük toplu sözleşme ikramiyesi ödenip, sendika kesintisi yapılır mı ?Ben ihraç edildiğinden dolayı sendika üyeliği sona erdiğini ve toplu sözleşme ikramiyesi de ödenmemesi gerekiyor diye biliyorum. Bununla ilgili daha önce konu açılmış fakat...
  6. Çözümlendi | Kilitli Hatalı Yapılan Terfi Işlemi

Bir personelimize 2017 yılından itibaren geriye dönük terfi düzeltme işlemi yapılmış.Fazla ödenen tutarların geri alınması , SGK ya giden emekli keseneklerinin geri istenmesi ayrıca kesenek sistemi üzerinden ilgili döneme ait terfi bilgilerinin düzelme işlemi konusunda ayrıntılı bilgi verebilir...
  7. Çözümlendi | Kilitli Vekil Ebe-Hemşire Kbs Maaş Hesaplaması Ve Kesenekleri

Vekil ebe-hemşirelerin maaşları KBS üzerinden hesaplanmaktadır.KBS çalışıp alıyor şeklinde mi hesaplama yapmaktadır.Bir de Kesenekleri emsan text dosyası içinde toplu olarak gelmektedir.Eğer maaşı çalışıp alıyor ise text dosyasından ayırıp ayrı bir bildirge mi vermek gerekir.(çalıştıktan...
  8. Çözümlendi | Kilitli Kbs İkinci Görev Ödemesinde 14 Gün Hesaplıyor

Merhaba , KBS den ikinci görev hesaplaması yapıyorum ama 31 gün üzerinden değilde 14 gün üzerinden hesaplama yapıyor.Konu hakkında bilgisi olan varmı?
  9. Çözümlendi | Kilitli 5510 Tabi Memurun Kesenekleri Asgari Ücret Altında Kalmakta Olup Nasıl Bir Işlem Yapılacak?

657 sayılı 5510 sonrası personelin emekli keseneklerinde pek farkı çıkanları var. Geçen sene olduğu gibi sonradan işlem mi yapacağız acaba bilgisi olan var mı?
  10. Çözümlendi | Kilitli Açıkta Iken Göreve Iade Olan Memurun Sgk Tescil Işlemleri

Merhaba , forumda konu hakkında araştırma yaptım ama bir cevap bulamadım .2018 yılında AÇIĞA ALINAN bir personelimiz göreve iade oldu.SGK Tescil İşlemlerinde personelin sayfasına geldiğimde ''hareket bilgisi güncelle' butonundan işlem yaptım.Açılan sayfada 'Başlama Tarihi' nin girmem...
  11. Çözümlendi | Kilitli Mahkeme Kararı Ile Göreve Iade Edilenlerin Maaşlarından Sendika Kesintisi Yapılırmı?

Merhaba , KHK ile ihraç edilen personelimiz mahkemenin dava konusu işlemin iptali kararına istinaden görevine başladı.Personelin geçmişe dönük maaşından sendika kesintisini yapmam gerekirmi?Toplu sözleşme ikramiyesini ödemem gerekir mi? Yoksa 4688 Kamu Görevlileri Sendika Kanunu nun 16.maddesi...
  12. Çözümlendi | Kilitli 5434 Sayılı Kanunda Tabi Iken Yanlışlıkla 5510 Olarak Primleri Gönderilmesi

Merhaba, 5434 sayılı kanunda tabi iken yanlışlıkla 5510 olarak primleri gönderilen personel için SGK Kesenek Sisteminden düzelme yapıcam.Ancak takıldığım bir konu var.Ödemeye esas ve emekliye esas derece/kademesi farklı olmasından dolayı her iki ek gösterge oranına ödemeye esas ek göstergesini...
  13. Çözümlendi | Kilitli Bes Sistemden Çıkış Yapmadığı Halde Belli Bir Tarihten Sonra Kbs De Kesintiler Yapılmamış

Merhaba, bir personelimiz BES sistemden çıkış yapmadığı halde belli bir tarihten sonra KBS de kesintiler yapılmamış.Türkiye Hayat Emeklilik ten sözleşmesini kontrol ettiğimde sözleşme yürülükte görünüyor.KBS bes verileri sorguladığımda çıkış yapmış görünüyor ayrıca ilgili personel sistemden...
  14. Çözümlendi | Kilitli 7326 Sayılı Yapılandırmayı Mys Den Hangi Ödeme Ve Kesinti Kaleminden Çıkış Yapacağız

Merhaba ; emekli kesenekleri borcu sebebi ile 7326 Sayılı Yapılandırmaya başvurduk.Ödemesini gerçekleştirmek için MYS den hangi ödeme ve kesinti kaleminden çıkış yapıcaz .Yardımcı olur musunuz?
  15. Çözümlendi | Kilitli SGK 'Alt Sınır Aylığı' seçeneği e-bildirge sayfasında mevcut değil

Merhaba, SGK bildirge sayfasında 'Alt Sınır Aylığı' seçeneğini kaldırmışlar. Eskiden olduğu gibi tek seçenek var.Bildirgelerin hepsi aynı yerden mi verilecek acaba
  16. Çözümlendi | Kilitli Yardım Eğitimine katılan Personele Ek Ders ödenirmi?

Merhaba , sağlık personelimiz başka bir kurumda ilk yardım eğitimi için görevlendirilmiş.Personele ek ders ödemesi için yazı geldi.Fakat ödemenin yapılıp yapılamayacağı konusunda tereddüte düştük.Bu şekilde başka kuruma ilk yardım eğitimi için görevlendirilen personele ek ders ödemesi yapan var mı ?
  17. Çözümlendi | Kilitli Engellilik İndirimi Süresi

Merhabalar..Personelin engellilik indiriminden yararlanması gereken süreyle ilgili bilgi almak istiyorum..Bu süreyi belirlerken personelin raporunu mu dikkate alıcaz yoksa üst yazıyı mı...Çünkü gelen bazı yazılarda (rapor süreli olmasına rağmen) geçerlilik süresi belirtilmemiş.Bu durumda süresiz...
Geri
Üst Alt