Arama sonuçlarınız

1. Çözümlendi | Kilitli Ünvan Değişikliğinde Tazminatlarda Eksi Tutar

Merhaba, Öğretim Görevlisi 7 Ağustos tarihinde Dr. Öğretim Üyesi kadrosuna atandı. Maaşı hesapladıktan sonra atama onayı geldiği için şimdi kişiye manuel bordro düzenliyorum. Yükseköğretim tazminatı oranı 115 den 100 e düştüğü için bordroda yükseköğretim tazminatından eksi tutar çıkıyor. Ödeme...
  2. Çözümlendi | Kilitli Memurun Ölümünde Ölüm Yardımı Eşi Ve Çocuklarına Nasıl Ödenir

Merhaba, Memur kendisi vefat etti. Eşi ve 18 yaşından küçük iki çocuğu var. Ölüm yardımı öderken bordroda üçünü ayrı ayrı göstermeli miyim yoksa zaten annenin hesabına yatacağı için tek satır yapabilir miyim?
  3. Çözümlendi | Kilitli Aylıksız İzinden Dönen Personelin %12 Gss Primi

Merhaba arkadaşlar, Askere giden personelim 19.09.2022 tarihinde göreve başlayacak. Eylül maaşını hesaplarken Aylıksız izinde (GSSP kesilir) olarak yaptım. Henüz Eylül ayı keseneklerini bildirmedim. Göreve başladığında bu personelin kesenekte gün sayısını 4 gün olarak düzeltip 4 günlük %12 GSS...
  4. Çözümlendi | Kilitli Kesenek Gönderilmiş Fakat Ödenmemiş Ise Kesenek Prim İade Işlemi Başlatılabilirmi?

Merhaba, 18.08.2022 tarihiyle ücretsiz izine ayrılan personelin (5510 bakmakla yükümlü) Ağustos 2022 kesenek bildirimini 30 gün üzerinden yaptım. Prim iade işlemi için Ağustos keseneklerinin ödenmesini beklemeli miyim yoksa hemen yapabilir miyim? Şu an sistem prim iade kısmına giriş yapmama izin...
  5. Çözümlendi | Kilitli Askerlik Nedeniyle Ayrılan Memur %12 Gss Bildirimi

Merhaba,18 ağustos itibariyle askerlik nedeniyle ücretsiz izine ayrılacak personelin (bakmakla yükümlüsü var) 27 günlük %12gss bildirimini ne zaman yapmalıyım?Hemen yapabilir miyim?Asıl keseneklerini 3 günlük bildiricem
  6. Çözümlendi | Kilitli 14 günlük fark nakil gelen personel BES kesintisi

Merhabalar,nakil gelen personelin Temmuz maaşını ben yaptım, eski kurumunda farklı bir emeklilik şirketinde BES kesintisi varmış, ben temmuz tibariyle Vakıfemeklilik BES'e dahil ettim, fark hesapladığımda BES kesilmedi, doğru olan kesilmemesi mi?
  7. Çözümlendi | Kilitli Münferit Maaş

Merhaba,Temmuz maaşlarını yapıp gönderdim,bugün nakil personel geldi,münferit maaşı yapmak için 15 ini beklemelimiyim
  8. Çözümlendi | Kilitli KHK ile görevden çıkarılan personelin tayini

Merhaba arkadaşlar, KHK ile görevinden çıkarılan bir akademik personel, görevine iade edilip benim kurumuma tayin ediliyor. KBS'ye nasıl dahil edicem bu kişiyi, KHK olduğu için naklen geçme yapılmıyormuş, bilgisi olan varsa paylaşırmı?
  9. Çözümlendi | Kilitli Aylıksız izin dönüşü GSS

16 Aralıkta aylıksız izinden dönen 5510 sonrası (GSSP kesilen) personel için ocak ayında tam+kıst maaş yapacağım. Aralık kıst maaşını şimdi ödemediğim için bu ay da %12 sini göndereceğim keseneklerde değil mi? Ocak ayında kıst GSSyi hesapladıktan sonrra da mükerrer olanı SGK dan geri...
  10. Çözümlendi | Kilitli Askerlik süresince aylıksız izin ve GSS

Merhaba arkadaşlar,5510 sonrası bekar, bakmakla yükümlüsü olmayan personelin askerlik için oluru "28.09.2019 tarihi itibariyle askerliği süresince aylıksız izinli sayılması" olarak alınmıştır.Kişinin terhis tarihi 19.10.2019, göreve başlama tarihi 21.10.2019 dur. Bu durumda 20 Ekim için %12 GSS...
  11. Çözümlendi | Kilitli Akademik Personel Eş Yardımı

Merhaba arkadaşlar, bir akademik personelimin eşi çalışmıyor iken, ders ücreti karşılığında üniversitede ders vermeye başlayacak, tüm sigorta kollarından sigorta girişi yapılacak. Bu durumda kadrolu akademik personelin eşini çalışıyor olarak bildirmesi mi gerekli?
  12. Çözümlendi | Kilitli Bireysel Emeklilik Kesinti Raporu

Merhaba arkadaşlar, maaşları hesaplayıp muhasebeye gönderdim ancak zorunlu bireysel emeklilik kesinti raporu alamıyorum, aynı sıkıntıyı yaşayan varmı?
  13. Çözümlendi | Kilitli Aylıksız izindeki personelin 14 günlük maaş farkı

Merhaba arkadaşlar, 14 günlük farkları hesaplatırken, 21 Haziran da ücretsiz izine ayrılan 5510 a tabi personelin işlem kodunu 14 günlük maaş girişinden aylıksız izin (gssp kesilir) e alacağım değil mi?
  14. Çözümlendi | Kilitli Kişi borcu emekli kesenek bildirimi

Üniversitede 5510 sonrası bir akademik personel 20 Haziran itibariyle ücretsiz izine ayrıldı, 15 Haziranda tam maaş aldı ve kişi borcu çıkardım. Emekli kesenekleri için SGK'dan istenecek tutar, kesenekler henüz ödenmediğinden sistemde düşülürek bildirilebilir mi?
  15. Mutemet Arşivi Sendika Toplu Sözleşme İkramiyesi

Merhaba arkadaşlar, Üniversitede bir akademisyenin sendika üyeliği 4.4.2019 tarihinde idari göreve atanmasıyla birlikte sona eriyor. Ancak sendika üyeliği KBS den silinmediği için Nisan ayı maaşında kendisine toplu sözleşme ikramiyesi ödeniyor. Bu ödemeye borç çıkarılmalı mı?
  16. Çözümlendi | Kilitli Yurtiçi geçici görev yolluğu

Merhaba arkadaşlar, kişinin görevlendirme tarihleri 29 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında, gidiş otobüs bileti 28 Nisan 23:59 a kesilmiş, ödenebilir mi?
  17. Çözümlendi | Kilitli 5510 aylıksız izin

Merhaba arkadaşlar, bir akademik personelin 20 Mayıs itibariyle 1 yıl aylıksız izine ayrılacağı bildirildi. Mayıs maaşını yaparken ne yapmam gerekiyor, personel 5510 a tabi
  18. Çözümlendi | Kilitli Öğretmen Ekders Ücreti Katsayısı

Merhaba arkadaşlar, bir öğretmen görevlendirme ile üniversitede ders verdiğinde 140 katsayı mı kullanmalıyım
  19. Çözümlendi | Kilitli %100 artış hesabı

Arkadaşlar merhaba, iki teknisyen personelin terfisi var. Ama %100 artışları hesapları farklı oluyor. Birinin özel hizmet tazminat oranı ve ek ödeme puanı da değişiyor ve %100 artışta her ikisini de dikkate alıyor sistem maaş hesabında, diğer personelin de özel hizmet tazminatı değişmiyor ek...
  20. Çözümlendi | Kilitli Engelli indirimi çocuk yardımı

1.dereceden engelli çocuğu olan personelimize bir ay geriye dönük vergi indirimi iadesi yapacağım,çocuk yardımınında %50artirimli verilmesi gerektiği için ona da fark yapicakmiyim
Geri
Üst Alt