Arama sonuçlarınız

1. Mutemet Arşivi Hastane ortalamasının %80 den faydalanma

Arkadaşlar başhekim sözleşme süresi bitiyor ve poliklinik yapmaya devam ediyor.Bu tabip hastane ortalamasının %80 den verilirmi ? Not:yönetici olmadan önce yine aynı hastanede çalışıyordu.
  2. Çöp Kutusu HYS bilgi güncelleme

HYS girişte altaki resimdeki gibi uyarı verip günceleme istiyor. Yeni Bütünleşik Mali Sisteme Geçiş işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için harcama biriminize ait Vergi Kimlik Numarasının Kaydedilmesi veya sistemde mevcut VKN bilgisinin tarafınızca doğrulanması gerekmektedir...
  3. Mutemet Arşivi KBS Kıst Maaş

Sözleşmeli yönetici sözleşmesi yenilenmedi.temmuz 15 ve ağustos 15 de 2 tam maaş yapılacak.kişi 5434 lü temmuz maaşı keseneksiz olacak. KBS maaş yaparken ücretsiz izin dönüşü seçtim terfiden kıst maaş kısmından temmuz maaşı için 31 mi yazmalıyım yoksa 30 mu yazmalıyım temmuz ayı 31 gün.
  4. Mutemet Arşivi kbs keseneksiz maaş

arkadaşlar KBS de tek kişilk maaşda keseneksiz maaş yapmak mümkünmüdür ? Nasıl yapılır ?
  5. Mutemet Arşivi Ücretsiz İzin Bes

Ücretsiz izinden dönen personel; 1)-İlk bes çıktığında ücretsiz izinde diye üretim oluşturmuştuk şimdi tekrar oluşturmamız gereklimidir ? 2) besden çıkıp ücretsiz izine çıkan personel ücretsiz izinden dönüşte tekrar bese dahil edilir mi ?
  6. Mutemet Arşivi Kefalet Kesintisi

30 ocak 2017 tarihinden itibaren taşınır sorunmlusu olan eczacı için geriye dönük kefalet kesintisi yapılır mı ? Ödeme emri nasıl olmalıdır ? Örnek çalışma paylaşırsanız sevinirim.
  7. Mutemet Arşivi 14 gün fark bes

KBS 14 gün farkların bes lerini biz mi tahsilata yükleyeceğiz KBS DIŞI bes 14 gün farklar hangi aya yüklenecektir ?
  8. Mutemet Arşivi taşınırcıların ek ödemesi

taşınır kayıt kontrol yetkili gih yada teknik personel olursa kadro ünvan katsayı 0,40 oluyor. eğer ki kişi sağlık personeli olursa kadro ünvan katsayısı kaç olur ? değişir mi ?
  9. Mutemet Arşivi excel formül ayırma

arkadaşlar elimdeki tüm ibanları ayırabildecek formüle ihtiyacım var örnek iban 123456789 olması gereken 1234 5678 0236 yani aralarına 4 rakamda bir satır atacak
  10. Mutemet Arşivi Rapor ve fazla mesai

24 saate göre çalışan hemşire sabah 8 de geliyor akşam rahatsızladığı için 5 de çıkıyor.ve 3 gün rapor alıyor. Fazla mesai ve döner sermayede ise sabah 8 den akşam 5 şe kada olan kısmı saymıyor.O gün rapor aldığı için tüm gün yok sayılıyor. olması gereken nedir ? Dayanaklarıda...
  11. Mutemet Arşivi KBS Dışı Nakil

Kbs dışı saymanlık personeli başka bir ilden besden cayıp gelmiş.Tekrar bese dahil etmemiz gerekirmi ?
  12. Mutemet Arşivi kbs ziraat iban aktarım

arkadaşlar ziraate yeni geçtik.kbs iban aktaracağım anlamadığım konu ziraat ibanın hesap nosu hangisi ? MÜŞTERİ NO EK NO ADI SOYADI IBAN 52347757 5008 xxxx xxxx TR480001001965523477575008 üsteki bilgilerdeki örnek olarak hesap no excel şablona hangisini yazacağız...
  13. Mutemet Arşivi e-bildirge para cezası

arkadaşlar e bildirge borç kısmından baktığım zaman 2016/5 aya idari para cezası görülüyor. E-bildirgeden sadece 4/ sözl.personel maaşları yapıyorum.2016/5 aya bakıyorum bir sıkıntı yok. acaba bu genel bütçeden yada dönerden ödenmeyen bir şey olabilirmi ?
  14. Mutemet Arşivi SG Giriş Çıkış

Ber 657 çalışanımız 6 ay önce ücretsiz izinden döndü sgk ücretsiz izinden çıkarmayı unutmuşuz 6 ay önceki tarihi yazıp ücretsiz izinden döndü yazarsak ceza olur mu ?
  15. Mutemet Arşivi İşe Başlama

Tabip bir hastanede sözleşmeli başhekim yardımcısı. Kadrosuda A hastanesinde oradan bana kadrosunu getiriyor.yani Kadrosunun olduğu A hastanesinden 31 inde ayrıldı.bana geldi bende durmadı 31 inde ayrılış yaptı. sözleşmeli başhekim olduğu kurumda yine 31 inde sözleşmesi bitip yine 31 inde...
  16. Mutemet Arşivi PERSONEL ÖDEMELERİNE İLİŞKİN KBS DUYURUSU

KBS -Duyuru PERSONEL ÖDEMELERİNE İLİŞKİN KBS DUYURUSU SIRA NO (10) 1- SENDİKALARA YENİ ÜYE YAPILMASI Bilindiği üzere, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanununun Üye Sayılarının Tespiti Başlıklı 30 uncu Maddesinin (a) bendinin 2 nci fıkrasında; "Bu Kanuna tâbi olarak kurumda...
  17. Mutemet Arşivi Boşanma Mazaret Sürekli Görev Yolluğu

İl dışı boşanma nedeni ile babasının yanına mazaret tayini alan personelin sürekli görev yolluğunda 2 çocuğuna yolluk verilirmi ? Ayrıca mazaret tayınınde sgy hesaplama 5 mi yoksa yarım 2,5 mu hesaplanır ?
  18. Mutemet Arşivi Döner sermaye dağıtım

%15 Hazine payı,shcek %1 pay ile %5 Bakanlık merkez payı şeklinde döner sermaye dağıtmıyormuyuz danıştayın durdurma kararı varmış değişen nedir acaba
  19. Mutemet Arşivi Geçici görevli sonladırma

3 yıldır geçici görevli şuan çalıştığım kurumda müdürle anlaşamadığım için geçici görevimin sonlandırılmasını talep edeceğim. "Geçici süreli görevlendirme süresi bir yılda altı ayı geçemez." istinaden müdür geçici görevlendirmemin sonladırılması dilekçemi red edebilir mi ? Dilekçemde geçici...
  20. Mutemet Arşivi Ücretsiz izin dönüş BES

Bir personelim askerden dönüş yapıp bu gün işbşaı yaptı.BES e dahil etme işlemleri nasıl gereçkleştirilecek ? Daha önce veri deseninde ücretsiz izinde diye işaretlemiştik.
  21. Mutemet Arşivi Ücretsiz izin dönüşü maaş ve gss

30 haziranda personelimiz terhis oluyor.askerlik süresince GSS ödenmedi. sgk mevzuatına göre terhis olduğu gün ile işe başlama tarihi arasındaki süre içinde gss ödenir. Personel bizi aradı ne zaman iş başı yapayım diye 30 nisanda terhis olan arkadaş 1 mayıs tatil 2 mayısta işbaşı yapsa GSS...
  22. Mutemet Arşivi Muhasebecilik Nasıl İş ?

Mühasebe birimindeki arkadaş emekli olacak yerine adam aranıyor.Muhasebe birimi ve tahakkuk ayrı çalışıyor. Muhasebeci ne iş yapar bizim işten kolaymıdır ? Sorumlulukları ağırmıdır ? Daha doğrusu bu iş mutemetlik bırakılıp yapılırmı ?
  23. Mutemet Arşivi Askerlik dönüşü GSS

Bir çalışanımız 31/10/2016 da askerlik nedeni ile birliğine teslim oldu.31.05.2017 de ücretsiz izin bitişi olacak. Kendisinede ulaşamıyorum askerlik ne zaman bitecek bilgimiz yok. 5510 sonrası bakmakla yükümlüsü olmayan personel GSS ödemiyorum. Sizce bu çalışanımıza GSS ne zaman ödemeye...
  24. Mutemet Arşivi Vergi no

Arkadaşlar 2014 de saymanlıklar 2 ci vergi numarası alınca kullanılan genel bütçe vergi nosu değişmiş yani biz şuanda genel bütçede seaymanlık vergi no kullanıyoruz oldu. Şimdi vergi noyu kbs de değiştireceğim muhasebeye yazı yazacağım fakat anlamadığım konu sgk keseneklerde vergi no...
  25. Çözümlendi | Kilitli Excel formül

arkadaşlar A1 hücresindeki tc no f1 hücresindeki tc no aynı olan tc.leri aynı satır nasıl sıralattırabiliriz ?
  26. Mutemet Arşivi Emekli harcırahı icra

Bir çalışan arkadaşımız emekliye ayrılıyor.İcrası bulunduğundan emekli yolluğuna icra uygulanır mı ? Uygulanır ise nasıl işlem yapmamız gerekir ?
  27. Mutemet Arşivi Hizmet içi eğitim yolluğu

Uzman tabip başka bir ildeki ünv hastanesine 6 ay boyunca hizmet içi eğitim olarak görevlendiriliyor. 6 ay boyunca hep orada duracak konaklama masrafı kendi yapacak. Harcırah bu kişiye nasıl yapılır 6 aylık süreç var gündelik ve konaklama nasıl olur Ayrıca yolluk hangi kurum yapmalıdır ?
  28. Mutemet Arşivi BES

SORU : ............. bey bireysel emeklilik ile ilgili kurumlar çok soru soruyor bu konuda bir duyuru yayınlayabilir misiniz konu ile alakası yok ama Teşekkürler VERİLEN CEVAP .......... Maaş banka listelerinde olduğu gibi BES kesinti detay bilgilerinin (kesinti yapılan kişiler ve...
  29. Mutemet Arşivi döner sermaye

aile hekimliğinden 3 pratisyen tabip hastanemize acilde nöbet tutmak için gelecek.Herbiri 130 saat riskli birim nöbeti alacak. Bu hekimler kendi kurumlarında aylık mesai doldurmuş olacaklar bizdeki nöbet fazla mesai olacak. Ayrıca bunlar acilde puanda üretecek bu durumda bu hekimlere...
  30. Mutemet Arşivi Emekliye Ayrılanların icrası

Aşağıdaki yazıya göre icraları emeklilik ayrıldı onayı ile birliktemi gönderilmelidir ? Yoksa Emeklilik onayı gelince kişi daha emekliye ayrılmadanmı gönderilmelidir ? Sosyal Güvenlik Kurumu 01/11/2016 tarihli ve 15.094.498 sayılı yazısı ile Adalet Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu arasında...
  31. Çöp Kutusu HYS-İkinci bir kullanıcı

HYS den bazı faturalar genel bütçeden ödenecektir.Bu iş satınalmaya verildi.Benim yani mutemetlik dışında 2. bir kullanıcı şifresi açılabilirmi ? Bu mümkünse nasıl yapılacaktır ?
  32. Mutemet Arşivi Kbs tek kişilik maaş

şubat 15 de ücretsiz izinden dönen hemşire için maaş yapacağım. Fakat bugün bende izine çıkmam gerek KBS de şimdiden tek kişilik maaş hesaplatıp muhasebe birimine göndersem çıktıları alıpta 2 gün sonra yani 15-16 sında muhasebeye götürülse sorun oluşurmu ? yani 15 de iş başı yapana 14 ünde...
  33. Mutemet Arşivi Geciken giyim yardımı

Bir hizmetli başka hastaneden nakil geldi.geçmiş 2016 yılı giyim yardımı almamış. 1) Giyim yardımı KBS de 2016 aralık seçip yapsam olurmu ? yoksa manuel bordro yapıp HYS denmi yapmalıyız ? 2)Kümülatif vergi oranı ne olmalıdır ?
  34. Mutemet Arşivi Ortaokul diploması

Hizmetli çalışan ortaokul diplaması var KBS de eğitim durumu Lisemi Seçilir ? yoksa İlköğretimmi seçilir ? Kbs de ortaokul seçeneği koyulmamış.
  35. Mutemet Arşivi Kbs icra kesintisi

İl içi başka bir hastaneden gelen hizmetli 30 civari icrası bulunmakta KBS den nakil çektiğim zaman icra bilgileride düşmekte burada sormak istediğim normal de ben nakil giden personelin icralarını muhasebeden kapatıyorum. Nakil gelen personelde icra bilgileri durduğu için acaba geldiği kurum...
  36. Mutemet Arşivi aile bildirim formu

Bir hizmetli çalışanamız nakil geldi.6 çocuk var eş çalışmıyor ve engelli indirimi var Fakat geldiğinden beri eş çalışmadığına dair belge ve engelli indirimi yazısı getirmiyor. KBS den nakil çektiğimde önceki kurumda hepsini almış. Belgeleride getirmeye niyeti yok. Bu durumda ben...
  37. Mutemet Arşivi KBS iban

KBS de tüm personelin ibanlarını yeni değiştirdim. Maaş hesaplatmadan yeni ibanları nasıl liste halinde alırım ? Ayrıca KBS de personel resimleri yükleyen varmı ?
  38. Mutemet Arşivi Denetleme

Sağlık bakanlığından denetleme için gelecekler.1 hafta sürüyormuş.Mutemetlik olarak ne tür hazırlık yapmak gerek hangi noktalara değiniyorlar ?
  39. Çöp Kutusu HYS-Avans kapama

Bu sene genel bütçe maaş ilk defa yapıyorum. Geçen sene yapılan işleri kontrol ettim.Ocak 15 den sonra aralık avas kapama diye tekrar maaş dosyası açılmış. Bu senede aynısı olacak mı ? HYS ödeme emrine baktım maaş kalameleri yarı yarıya bölünmemiş neye göre HYS de ödeme emri oluşturuluyor.
  40. Mutemet Arşivi KBS Maaş İptal

İhraç nedeni muhasebe müdürlüğünü arayıp maaşı iptal etttirdim. Fakat KBS ekranında her hangi bir değişiklik yok maaş hesaplama yaptık mı Bu Birim/Kişi Bordrosu ONAY landığı için tekrar HESAPLAMA yaptıramazsınız... Uyarısı alıyoruz iptali için bizimde herhangi bir şey yapmamıza gerek...
Geri
Üst Alt