Arama sonuçlarınız

1. Saltuk Buğra Somsur

Çözümlendi | Kilitli İdari Para Cezası (İPC) SGK

Hocam isterse 4/3 ödesin sen cebinden bişi vermemeye çalış abilerin dediği gibi mys ortamında halletmeye çalış müdürlerinle vs ne olursa olsun sen ödeme ya niye durduk yere parandan olasın.
  2. Saltuk Buğra Somsur

Çözümlendi | Kilitli İdari Para Cezası (İPC) SGK

Şu ipc cezalarını bir türlü anlayamıyorum, mutemet arkadaşlarda ödeyeceksin diyip kestirip atmış, yani hukukcu falan değilim ama adalet mezunuyum konuyu biraz biliyorum sulh hukuda hakkını ara derim , o 6 bin TL senin eşinin çocuğunun rızkı , sehven istemeden bişi unuttun diye, karşı tarafada...
  3. Saltuk Buğra Somsur

Çözümlendi | Kilitli mys de elektrik ödemesinde gecikme zammını hangi koddan ödemeliyiz?

arkadaşlar elektrikden ödenek geldi ama gecikme zammıda varmış bunun içinde normal elektrik ödemesinde sıkıntı yok ama , ayrıyeten bir ödeme kalemi daha açıp gecikme zammı vs seçmemiz gerekiyor muş ama kodunu hanngisi seçmeliyiz 3-5 tane kod var çünkü?
  4. Saltuk Buğra Somsur

Çözümlendi | Kilitli KBS giriş sayfasında nakil sorunu

suna hanım birde per no ile deneyin olmadı karşı taraf çıkarttım diyo ama kendinen bi haber mavi işaretlenmiş mi onların çıkarttığı o önemli , yoksa nakil kısmında genelde teknik sorun olmuyor.
  5. Saltuk Buğra Somsur

Çözümlendi | Kilitli Naklen Gelen Personel Maaş İşlemleri

KBS de direk iki maaş yapamasın hocam kıst varda olur ki oda ücretsiz izin dönüşü vs ayarlıyken terfi kısmından yapılıyor malumun , şimdi bu farklı olduğu için münferit hesaplatman gerekir ama bizde maaştan sonra başlayanlara kbs den münfetit hesaplatamadık nedense bilmiyorum, sonrasında elden...
  6. Saltuk Buğra Somsur

Çözümlendi | Kilitli MYS Rol Tanımlama

hocam şimdi şöyle bir durum var o kişiye tanımlama yaparsın yapmasına ama sizin esas personeliniz 4 günlüğüne gitmiş yani aslında bakarsan yeni tanımlamaya gerek yok örnek veriyorum biz normal esas kadrolu harcama yetkilimizi değiştirmeden öeb çıktısını alır vekalet edeninde kaşesini basıp kurum...
  7. Saltuk Buğra Somsur

Çözümlendi | Kilitli E Bildirge Onaylamayı Unutmuşuz Ceza Gelir Mi?

abiler hepiniz benden büyüküsnüz bende yeni mutemetlerden sayılırım ilk işe geldiiğim sıralar bizede bi kaç böyle ceza gelmişti ama bizim mazeret durumu olduğu için bi kaç güzel üst yazı ile borçları kapattırmıştık, lakin şöyle bi durum iç gıcıklayıcı ,böyle bi sorun olduğunda suçlu neden...
  8. Saltuk Buğra Somsur

DUYURU Ücretli Öğretmen 7,5 Saat Hesaplamaya Ait Bakanlık Görüşü

bakanlık tekrardan neden yayımladı,açıklayayım; bizim acıyıp üzüldüğümüz köylere yollarken çekindiğimiz , ya zaten az para alıyor ücretli öğretmenler yazık dediğimiz insanlar, atamayı duyunca kurt kesilip ben az maaş aldım mem beni kandırdı , yahu hatta sigortamı eksik yatırdı diyen çok...
  9. Saltuk Buğra Somsur

Mutemet Arşivi BES İş Yeri Değişikliği

o kadar saçmaki yer değişikliği vs gerçi bes başlı başına saçma hadi küçük kurumları geçtim 10-15 kişi barındıran müdürlüklerde kırk yılda bir nakil gitme gelme atama vs olduğunu düşünürsek bes de çok sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum , lakin milli eğitim de bes başlı başına sıkıntı, her yıl özür...
  10. Saltuk Buğra Somsur

Çözümlendi | Kilitli mys ücretli öğretmen

haha :D hocam güleğim yoktu ya
  11. Saltuk Buğra Somsur

Çözümlendi | Kilitli mys ücretli öğretmen

acaba boşluk eksiklik falan mı yapıyorsunuz yada bazen 00 larla biteni yazmadanda attık biz öyle denedinizmi
  12. Saltuk Buğra Somsur

Mutemet Arşivi Taşeron İşçimi? Sürekli İşçimi? 4/C'den Geçen 4/B'limi Normal 4/B'limi?

4/c , 4/b, memur, işçi , ücretli, geçici işci, typ , çalışanı, işkur çalışanı.vs vs daha neler çıkacak bekleyip göreceğiz herhalde... aslında demem o ki Hepsini Ortak bir paydada toplamak gerekiyor ama bu alt yapıyı sağlayacak sistem yönetici vasıflı eleman yok olay aslında çalışma bakanlığı...
  13. Saltuk Buğra Somsur

Mutemet Arşivi Emekli Keseneklerinin Listesinin Mal Müdürlüğünden Çıktı Alınamaması

çok teşekkürler arkadaşlar, yanlız kbs de ki direk okul okul bazlı toplamış ama onlarıda ayrıyeten toplamak lazım bakalım uğraşıcaz olmadı excelde direk müdürlük bazında program oluşturucam
  14. Saltuk Buğra Somsur

Mutemet Arşivi Emekli Keseneklerinin Listesinin Mal Müdürlüğünden Çıktı Alınamaması

Arkadaşlar merhabalar bildiğiniz üzere yeni mys sistemine en son geçen kurumlardan olan biri malumunuz milli eğitim bakanlığı ve en sıkıntılı bakanlık, bilirlerki bi milli eğitime bağlı 7 kurum müdürlüğü şubesi var ve kesenek yollamak sıkıntı . biz önceden emekli kesenekleri yollamadan önce mal...
  15. Saltuk Buğra Somsur

Çözümlendi | Kilitli vergi dilimi

hocam sistem dediğiniz kbs mi ? kbs ise toplu sözleşme ikramiyesinden gelen para dediğinizi anlamadım normal maaş hesaplar kbs ve vergi dilimi 14800 TL geçmişsede otomatikmen %20 ye çeker dilimi yani elden yapma bi programsa kastınız bilemiyorum
  16. Saltuk Buğra Somsur

Çözümlendi | Kilitli vergi dilimi

aynen bu yılki matrah 14800 TL eğer bu miktarı geçmemişse aynı olması gayet doğal geçmişse hesaplanır fark iade alır
  17. Saltuk Buğra Somsur

Çözümlendi | Kilitli büstün yazısının yenilenmesi

şimdi büst için oraları boyamak lazımsa boyayı (kaplamadan) taşınıra yollamak gerekiyor diye biliyorum ama taşınır konusunda kesin böyledir diyemeyeceğim ama mal müdürlüğü ile bi görüş bence ..22d usulüne göre direk yaparsın onu hocam
  18. Saltuk Buğra Somsur

Çözümlendi | Kilitli büstün yazısının yenilenmesi

kurumunuz ne bilmiyorum ama okul vs iseniz okul aile birliğinden halledin çok bişi tutucanı zannetmiyorum çünkü basit bişi için çok uğraşmış olacaksınız :) ama esas olması gereken 22/d doğrudan temin olarak yapmanız lazım sonrasında yaptırılan firma fatura falan kesecek klasik sonra mys ye giriş...
  19. Saltuk Buğra Somsur

Çözümlendi | Kilitli Bazı konular tam anlam kazanmadan konu kapanıyor.

sinan öztürk Arkadaşım kesinlikle haklısın konu bu kadar çok kapanamaz sözüm meclisten dışarı her konuya aynı şeyi kopyala yapıştır yapılıyor ama konu ile alakası yok sonra bi bakıyosun konu kilit e mecbur birdaha konu açmak zorunda kalıyosun esas forum kirliliği budur kilit atmakla sonlanacak...
  20. Saltuk Buğra Somsur

Çözümlendi | Kilitli Mys de Ücretli Öğretmen ödemeleri

Halil bey direk yardımcı olmuşunuz sağolun linki de vermişiniz ama bu anlatım biraz basit olmuş neden derseniz sadece tek bir kişi üzerinde ödeme yapılmış normalde 200 tane ücretli öğretmen bulunduruyoruz biz mesela bizler alıcı kısmına milli eğitim müd hesabını mı yazacağız icra kesimi nasıl...
  21. Saltuk Buğra Somsur

Tanışma Mutemet Cafe

Kayseri-develiden selamlar :)
  22. Saltuk Buğra Somsur

Çözümlendi | Kilitli Geçici Öğretici Ek Ders Ödeme MYS Resimli Anlatım

suna hanım geçici öğretici dediğinizden kasıt, biz milli eğitim müdürlüğü olarak saat karşılığı ek derse giriyorlar biz onu ücretli oğretmen olarak tanımlıyoruz bu yaptığınız da aynı ücretli öğretmen için geçerli mi acaba sonuçta ek ders tertibinden yapıyorsunuz da ?
  23. Saltuk Buğra Somsur

Mutemet Arşivi BES İade duyurusu

fuat bey bizde aynısını yaptık bir türlü çözülmüyor sorun illaki manuel elden girilmesi gerek diyor ziraat bankası biz milli eğitimde 300 kişiye nasıl manuel giriş yapalım diyoruz yapacak bişi yok diyolar bizde mal müdürlüğüne gelir kaydettirdik ya herru ya merru
  24. Saltuk Buğra Somsur

Mutemet Arşivi BES İade duyurusu

hocam sonuna kadar katılıyorum bu nasıl iş böyle bankanın biri txt dosyası ister göndermezsen para ödemez birisi bes te de kestiğim parayı iade eder kimden ne kestiğim belli ama kiminkini iade ettiğini nerden bileyim ben her bi işi Devlet memurları mutemetkerinin üstüne yıkıyorlar bankanın...
  25. Saltuk Buğra Somsur

Mutemet Arşivi Bes Kesintisi Olmayan Kişiden Bes Kesintisi Yapmak

zaten onlar karşılık bulamdığından geri gönderecek bizimki ziraat bankası, önemli olan bu kesintinin kbs den silinmesi kbs den silmezse her ay kesecek bunu düzeltmem lazım.
  26. Saltuk Buğra Somsur

acaba ne kadar sürüyor hocam çünkü maaşı yaptık ona göre iptal etsek
  27. Saltuk Buğra Somsur

ilçedeki mal müdürlüğüne söyledik biz silemiyoruz dedi
  28. Saltuk Buğra Somsur

onuda denedim nakil giden dedim sonra tekrar nakil gelenden aldım bu sefer de tüm kurumun maaşını hesaplatmadı sebebide o kişinin bes kesintisini güncellemesi olarak gösterdi yani besini kesmezsen maaş hesaplayamazsın dedi.
  29. Saltuk Buğra Somsur

maalesef egm den getir dememe rağmen silmiyor. halbuki çayma yaptığı için getirmesi gerekiyordu bencede ama yok :/
  30. Saltuk Buğra Somsur

Arkadaşlar merhabalar; Dairemizdeki bir arkadaş zorunlu besten bankasını arayarak çıktı 4-5 ay öncesinden KBS de falan bes görünmüyordu ama deneme yaparken bu kişiye KBS kesintiler bölümünden bes kesintisi ekledim yanlışlıkla şimdi iptal edemiyoruz o kesintiyi KBS'den bu kişiden mecburen...
Geri
Üst Alt