Ücretlilerde SSK PEK Tutarı Ücretin Asgari Ücret Altında Kalmasına ait Program

İşçi Pro Ücretlilerde SSK PEK Tutarı Ücretin Asgari Ücret Altında Kalmasına ait Program 2022_V1

Sadece - Özel Üyeler - İndirebilir.
4/B'li Sözleşmeli Personellerin maaşları KBS'den yapılmakta olup, KBS bunu Mart-2021 ayı itibarıyla kendisi hesaplamaktadır.
İşçi maaşlarını Excel ortamında manuel yapan mutemetler için ve Maaşlarında oluşan SSK Matrahının, Asgari Ücret altında kalması halinde (Özellikle ilk girişlerde ödenen maaşlarda bu yaşanır) maaş bordrosunda nasıl işlem yapılacağını anlatmaya çalışacağım.

5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 82 nci maddesi İkinci fıkraya göre sigortalının kazancı alt sınırın altında ise bu kazanç ile alt sınır arasındaki farka ait sigorta primleri ile ücretsiz çalışan sigortalılara ait sigorta primlerinin tümünü işveren öder.” hükümleri yer almaktadır.

İşçilerde SSK Matrahına nelerin dahil edileceği İşverenler Tebliğinin "2.1- Prime esas tutulacak kazançlar" altında belirtilmiştir.

Bu durumda Maaş bordrolarında oluşan SSK matrahları, Asgari Ücret altında kalıyorsa maaşlarını kendi ücretlerine göre alacaklar fakat SSK Matrahları Asgari Ücret olarak bildirilecek.
Bu hesaplamayı otomatik yapan bir programdır.

1642161934772.png
Telif Hakları
Bu bölüme eklenen Program & Görsel Forum Kuralları gereği Telif hakları başlıklı madde kabul edilerek eklenmiştir.
Yazar
Halil Tuğrul SÜMER
İndirilme
40
Görüntüleme
400
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 yıldız 0 değerlendirme

Halil Tuğrul SÜMER ait diğer kaynakar

Geri
Üst Alt