Forum Kuralları-

Foruma Üye Olurken geçerli forum kuralları
TÜRKİYE MAAŞ MUTEMETLERİ DAYANIŞMA VE PAYLAŞIM PLATFORMU - Forum Kuralları​


Üyelik Adı Seçimi:
Foruma üye olurken, Üye adı olarak Hakaret, Siyasi ,Irkçı, Küçük düşürücü ve mail adresi ile kayıt olunamaz. Bu şekilde üyelikler tespit edildiğinde uyarılmadan üyelikleri ya askıya alınacak yada silinecektir. Ayrıca İP sorgulaması ile farklı isimlerde aynı kullanıcıların tespit edilmesi halinde üyelikleri sona erdirilecektir.
Üyelik silinmesi (İstisnalar hariç) bulunmamaktadır. Ancak talep edilmesi halinde, devre dışı olarak kaydedilir. "maasmutemeti.com" "maasmutemetleri.forum" vb forum adı ile çağrışımlı ve benzer adlarla kullanıcı adı seçilemez. Bu tür üye adları yönetim tarafından re'sen değiştirilir.
Üy eolurken verilen mail adresiniz sahte yada geçersiz mail olması durumunda sistem sizi otomatik olarak erişime engelleyecektir. Sistemimiz zaman zaman mail adreslerine etkinlik maili yollamaktadır. Bu mailler geri döndüğünde geçersiz mail olduğu anlaşılmaktadır.
Üyelik Özel Gruplar:
Forumda açılan gruplara dahil edilen üyelerin, kurallar dışı yapılan eylemlerde, grup üyesi olmaları ayrıcalık sağlamamaktadır. Forum kuralları dışında hareket eden grup üyeleri sorgusuz banlanır yada süresiz uzaklaştırma cezası alırlar.
Altın Üyelik: Altın/Premium Üyelik sistemi forumun sunucu vb. masraflarını karşılamak için kurulmuş bir sistemdir. Üyelerimizin Altın/Premium Üyeliğe geçiş talepleri, belirlenen miktarının PayTR ödeme sistemi ile yatırılması sonunda otomatik olarak başlar.
Bu abonelik seçime bağlı süreli olup, süre sonunda bu sistemden otomatik çıkarılarak normal Kayıtlı üyeliğe geçirilir. Bu üyeliğin koşulları sitemizde yayınlanarak kabul edenler şartları kabul etmiş sayılırlar. Özel Ücretli Abonelik (Altın/Premium) Web sitemizin Domain, XenForo Lisans güncellemeleri ve Reseller sunucularına yapılan masraflar adına uygulamaya alınmıştır. Sitemizin büyük bir site olması nedeniyle küçük sunucularda barınamamakta ve aylık maliyeti dolar bazında yüksek kotalı sunucularda çalışmaktadır. Sitenin yazılımı Xenforo scripti $160.00 bedellidir, Aylık VPS/Reseller sunucular dolar bazında, SSL ücretleri de bu yönde olup, bu masrafları, sitemizin devamı adına üyelerimiz bu sistem ile karşılamaktadır. Anlayınış için teşekkür ederiz.
Mesaj İçeriği:
- Forum'da siyasi içerikli yazı, propaganda, tehdit edici, örf ve ananelere aykırı, küfürlü, din, dil, ırk ayrımına yönelik mesajlar göndermek ve forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlarda bulunmak, aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazılar kesinlikle yasaktır.
Herhangi bir ulusun yada milletin Manevi degerlerine hakaret etmek yasaktir.
- Mesaj içeriğine yüklenen resim vb materyallerde kişilerin yada kurumların sicil, TC, ve özlük bilgilerinin maskelenmesi gerekmektedir. Açık olarak yayımlanan bu tür paylaşımlardan Maaşmutemetleri.com sorumlu değildir.
-Ayrıca Türkçemizi imla kurallarına uygun,anlaşılabilir ve büyük harf olmadan kullanalım.

Konu İçeriğine Sadık Kalınması:
- Açılan konu başlıkları ile ilgili konu başlığı altında tartışılan konu başlık ile aynı olmak zorundadır. başlık ile başlık altında tartışılan konu alakasız ise açılan konu başlığı yetkililer tarafından bir üst yetkiliden izin alınmaksızın silinecektir. açılan konu başlığı altında alakalı konu tartışılır iken farklı bir konuya atlayan kullanıcının mesajı silinir asıl konu başlığı açık kalır. bu kuralları ihlal edenlere yöneticilerin kararı ile uyarı sonrası uzaklaştırma cezası verilir.

Arama Yapma Zorunluluğu:
- Yeni konu açmadan önce arama kullanarak aynı konu hakkında açılmış bir topik var mı bakınız. Eğer bu topik(konu) sizi tatmin etmezse aynı topiğe mesaj atarak bilgi almaya çalışın ya da verin.
Yeni konu açarken uygun bölüme açmaya lütfen dikkat ediniz.

Soru ve Cevap
Forum gönüllülük esasına göre işletilmektedir. Bu yüzden sorulan tüm üyeler için, sorulara ve mesajlara yanıt veya çözüm üretme garantisi verilmemektedir. Verilecek yanıtın doğruluğu, zamanı gibi hiçbir garanti veya taahhüt verilmemektedir. Amaç dostane ve iyi niyetle paylaşımdır ve bağlayıcı herhangi bir durum söz konusu olamaz.

Sorularınızı özelden sormak yerine ilgili konu başlığı altında yeni konu açarak sormanız forumun bilgi birikimi arttıracağı gibi aynı sorun ile karşılaşacak kişiler için başvuru kaynağı olacaktır.
Sorulan soruların cevabını aldığınızda mutlaka "Çözümlendi Teşekkür ederim" gibi dönüş yapın ki Çözümlenen konuların kapatılmasına yardımcı olun.


Mesaj ve Eklerin Sorumluluğu:
- Forumda yazılan mesajlardan mesajların ekindeki dosyalardan tamamen mesajı yazan forum üyesi sorumludur. Forum üyelerinin yazdıkları yazılardan veya mesaj eklerindeki dosyaların verebileceği zarardan dolayı Sitemiz, moderatör ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. Kamu güvenliğine zararı tespit edilen mesajlar Hukuk ve Güvenlik birimlerinin talebine karşılığında bilgi ve belge talebi karşılanır.
Forumda yeni bir konu başlığı açılmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bunun için forumun arama özelliği kullanılabilir. Sunucumuz arama için oldukça hızlıdır ve bu işlem sadece birkaç saniyenizi alır. Forumda aynı ya da benzer içeriğe sahip konu varsa yenisi açılamaz.
- Herhangi bir alanda kişileri,kurumları,kuruluşları veya devlet'i küçük düşürecek resim,yazı,alıntı vb. şeyler kesinlikle yasaktır.Bu gibi durumlarda uyarı yapmadan üyeyi forumdan silme hakkımız saklıdır.
- Forum üyeleri, her ne ad adı altında olursa olsun hastalık yardımı, fakirlik, muhtaçlık, bağış kampanyası vb. konularda forumda konu açamaz. Bu tür konulara yada özel mesaj yoluyla ilgili kişi yada kişilere yardım yapılması halinde, bu ödemelerden Maaş Mutemetleri Forumu ve Yöneticileri sorumluluğu kabul etmezler. Bu konular derhal silinir ve konuyu açan üye uzaklaştırılır. Bu vb konular hakkında ismimiz yada forum adı kullanılamaz.
Mesaj Silme ve Değiştirme Hakkı:
- Üye mesajlarını site sahibi tarafından belirlenen süre dahilinde değiştirebilir. Üye bir mesajının mutlaka silinmesi gerektiğini düşünüyorsa yönetici arkadaşlara özel mesaj ile başvurmalıdır. Yönetim uygun görürse bu mesajı siler. Forum yönetici ve moderatörleri kurallara uymayan mesajları üyelere haber vermeksizin her zaman değiştirme ve silme hakkına sahiptir.

Avatar Seçimi: 
- Küfür, slogan, link/adres, küfür içeren , porno & adult resim ve parti logosu içeren avatar kullanmak yasaktır.
Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini (ad,soyad,adres,tel no vb.) kişi istemediği sürece yayınlamak kesinlikle yasaktır.

Büyük Harf Kısıtlaması: 
- Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için yazılarınızı kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız.
- Konu başlıkları ilk harf büyük geri kalan cümleleri küçük harf ile yazılmalıdır.(Yazım Düzeni)
İmza Bilgileri:
- Resim olarak din,politika,örgüt veya bir partinin simgesi olan resimler kesinlikle kullanılamaz !!!
- İmza kısmında yada konu içeriğinde kurallarımıza aykırı resim veya ifade ve başka site web adresleri veya sitelere link veya bunların reklamını yapan yazılar kullanılamaz.
Doğru Bölüm Seçimi:
- Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazılarında silinmesi, veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir.Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz !
-Büyük harf kullanım cezası %10 uyarı 1(Bir) Ay Uyarı, uyarıya rağmen kullanıma devam edilmesi halinde daha ağır ceza uygulanacaktır.

Tartışma veya Çatışma Mesajları:
- Kişisel tartışma şekline dönüşen Topic'ler derhal kapatılır !!! Kapatılan topic'lerle ilgili PM veya Mail atılmamasını rica ederiz.

Şifre Verme Yasağı:
- Forum içerisinde illegal oyun, film, mp3, warez, crack vermek, bu tür içeriklerin bulunduğu sitelere link vermek,adres belirtmek ve konu olarak açmak kesinlikle yasaktır ! Ayrıca her türlü şifre kırma ile ilgili bilgi paylaşımıda yasaktır.

- Forum içerisinde, Özel Üye olup, Özel üyeliğe ait şifrelerin 2. kişileri verilmesinin tespit edilmesi halinde üyeliği sonlandırılacaktır.

Özel Mesaj Kullanımı:
-Sorularımız mümkün olduğunda forumda paylaşılacaktır.Üyelere özel konular dışındaki bilgi alıcı verici sorular özel mesaj yoluyla sorulmayacaktır.
-Özel Mesaj yoluyla hiç kimseye TC, Telefon, Kullanıcı şifrelerinin verilmesi yasaktır. Sorumluluk kabul edilmez.

Reklam Yayını:
- Forum içinde çeşitli yerlerde özel yada Adsense reklamları yayınlanır. Reklamlar forumun giderlerini karşılamak için yayınlanmaktadır. Reklamların yayınlanacağı yerler forum yönetimi tarafından belirlenir. Bazı reklamlar mesaj içlerinde de yayınlanabilir.Reklamlardan sadece Premium üyeler etkilenmez.

Mesajların Yönetim Tarafından Kullanımı:
- Foruma yazılan mesajlar, forumun telifine geçmiş sayılır. Bu nedenle foruma yazılan mesaj, soru ve cevapları forum yönetimi tarafından eğitim amaçlı veya örnek çalışmalarda kullanılabilir. Açılan konu ve dosyaların telif hakkı, üyeliğinizin başlamsından itibaren sitemize ait sayılacağı kabul edilmiş sayılacaktır.

Güncel Bilgiye Ulaşma 
Yönetmelik ve genelge alanlarındaki sürekli değişikler olmaktadır Web sitemizi her kullandığınızda şartların son halinin web sitesine ne zaman gönderilmiş olduğunu lütfen kontrol edin.

Siyasi içerik Paylaşımları
Forumda Siyaset yapmak yasaktır. Bizler siyasetçi değil Mutemet ve Muhasebecileriz bizler işlerimizi kolaylamak ve bilgilerimizi arttırmak ve Güncellemek için bu forumdayız siyaset yapmak için değil, Herkes işini yapsın felsefesi ile yola çıktık Bırakalımda siyasetçiler mecliste siyaset yapsın bizlerde kanunlar nezdinde en iyi şekil de hem kamu hem kişi haklarını gözeterek mali işlemlerimizi yapalım. Forumda Siyasi faaliyette bulananlar süresiz üyelik iptali cezası alırlar.

Kimler Üye Olabilir:
Foruma sadece Mutemet-Satınalma-TKYS Görevlisi-Muhasebe-Sicil-Uzman-Maliye Muhasebe Personeli-Doğrudan Temin-SGK Uzmanı-Deftarlık uzmanı-Mali Uzman-Kurumların İdari, Mali ve Özlük İşlemlerinden sorumlu Müdür, Müdür Yardımcısı, Koordinatör vb. İdari Hizmetler Personeli üye olabilir. Kısacası Kau kurumlarında maaşlarla ve diğer mali işlerle ilgilenen kişiler üye olabilir.
Üyelikten Çıkarılma/Banlanma ve Alınmama:
Altın Üye olup, Kullanıcı ve şifresini normal üyelere verenler, ip kontrolünde tespit edilmesi halinde üyeliği tamamen iptal edilir. Ayrıca Altın üyelerin forumdaki dosya ve görselleri e-mail yada başka iletişim yolu ile normal üyelere dağıtması, vermesi halinde üyelikleri iptal edilir.Altın üyelik ücreti ödemesi foruma alınması yönünde bağlayıcı değildir.Yönetim olarak üyeliklerin kabul edilmesi hakları sakıdır.
Forum kurallarına uymayan üyeler, birkaç uyarıdan sonra üyelikten çıkarılacaktır.
Üye Olurken geçerli mail adresinizi kullanmanız gerekmektedir. Aksi halde forumda menfaatinize yapılan duyuruları mail ile alamayacaksınız.

Kapsam ve Geçerlilik: 
Foruma üye olan herkes bu kuralları kabul etmiş sayılır.

Kaynak Telif Hakları:
Sitemiz bir paylaşım platforumudur. Sitemizde (www.maasmutemeti.com/forum) bulunan tüm bilgiler ve Kaynak dosyalar, dökümanlar üyelerimiz tarafından ve tarafımızca eklenmiştir. Bu materyaller olarak,
-Foruma gönderilen mesajlardan,dosyalar, resimler vb.. öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj, dosyalar, resimler vb.. veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.
-Forum yönetimi, dosyaların içeriğine, dosyalama (VBA vb) şifreleme ve arayüz yönetimine karışmaz. Sadece teknik alt yapı sunar ve sistemin kullanımı için "teknik destek" sağlar. Makale ve yayınlarla ilgili her türlü konu için makale yazarı ile iletişime geçmek gerekir.

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) Türkiye Maaş Mutemetleri Dayanışma ve Paylaşım sitesi (www.maasmutemeti.com/forum) ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceca Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. Sitemiz ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

Forum kuralları her zaman değiştirilebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir.
Son olarak site yönetimine karşı iletişim yoluyla hakerete varan söylemler yazılar vs.. olduğunda Cumhuriyet savcılığına suç duyurusu yapılacaktır.
Unutmayın sitemiz Sosyal sorumluluk projesi kapsamında olduğundan herkes forumu kendi evi gibi temiz tutmalıdır.
Bu site forumu HTS Bilişim Hizmetleri Şirketi bünyesinde VUK. Tabidir.

  • Yayınlanan
    3 Ara 2018
  • Sayfa görüntüleme sayısı
    8,772
Geri
Üst Alt