Arama sonuçlarınız

1. saitsahin

Çözümlendi | Kilitli İhraç Dönüşü Geriye Dönük Promosyon, Giyecek Yardımı Ve Sendika Ödemeleri

hocam, sendika konusunda paylaştığınız konudaki resmi yazı yeterli oldu, promosyon konusunda sözleşmeye bakmamız lazım ama giyim yardımı konusu biraz muallak kaldı giyim yardımı yönetmeliğinde şöyle bir madde var "Herhangi bir nedenle bir dönem için verilmeyen giyim eşyası sonraki döneme ait...
  2. saitsahin

Çözümlendi | Kilitli İhraç Dönüşü Geriye Dönük Promosyon, Giyecek Yardımı Ve Sendika Ödemeleri

merhabalar Bir personelimiz 2016'da ihraç edilmişti mayıs ayında tekrar göreve döndü personel ihraç edilmeden önce aldığı son maaşta sendika üyesiydi ve sendika kesintisi yapılmıştı ama ihraç dönüşü maaşını verdiğimizde sendika kesintisi yapmadık ve sendikanın toplu sözleşme ödemesini vermedik...
  3. saitsahin

Çözümlendi | Kilitli Taşerondan Geçen İşçinin Daha Önceki Çalıştığı Yıllara Ait Kıdem Tazminatı

işten çıkış nedeni 3 3- Belirsiz süreli iş sözleşmesinin işçi tarafından feshi (istifa) hizmet dökümünde 3 kodu var o tarihlerde 4 10 15 günde bir ihale yapılmış ve farklı şirket giriş çıkış yapılmış son ihalede 3 kodu ile sgk çıkışı verilmiş
  4. saitsahin

Çözümlendi | Kilitli Taşerondan Geçen İşçinin Daha Önceki Çalıştığı Yıllara Ait Kıdem Tazminatı

Mrb Kumrumuzda 4/D sürekli işçiyi (Taşreondan Geçen) emekliye ayırdık. Sgk hizmet dökümüne baktığımda işçi 2003 tarihinden 18.10.2010 yılına kadar hastanemizde çalışmıştır. 18.10.2010 yılında sgk çıkışı verilmiş ve işçi özel şirketlerde çalışmıştır. işçi 16.10.2012 yılında tekrar hastanemize...
  5. saitsahin

Çözümlendi | Kilitli Sağlık Bakanlığı Fhz'den Yararlanacak Unvanlar Hakkında Sorular

konu çözülmedi daha, diğer sorularım cevapsız kaldı
  6. saitsahin

Çözümlendi | Kilitli Sağlık Bakanlığı Fhz'den Yararlanacak Unvanlar Hakkında Sorular

Merhabalar Kurumumuzda Sosyal Çalışmacı, Çocuk Gelişimcisi, Yaşlı Bakım Teknikeri, Patoloji Teknikeri ve Biyolog olarak çalışıp aktif olarak Teşhis, Tetkik ve Tedavi aşamasında görev yapan personeller bulunuyor. Bunlara Fiili Hizmet bildirecek miyiz? İkinci sorum idari birimde çalışan tekniker...
  7. saitsahin

Çözümlendi | Kilitli Xml Şablonu Farklara Ait

Mrb Toplu sözleşme fark xml şablonu lazım.
  8. saitsahin

Mutemet Arşivi Taşerondan Kadroya Geçen İşçilerde Kıdem Tazminatı Hesabı

Mrb 4 D sürekli işçi kıdem tazminatı hangi tarihten itibaren hesaplanır (işçi 1997 tarihinde hastanede çalışmaya başlamış) bununla ilgi görüş ya da bakanlık yazısı var mı?
  9. saitsahin

Çözümlendi | Kilitli Yüklenme Senedi Hakkında

arkadaşlar yüklenme senedi olmadan da işlemler oluyor mu, iade alabilir miyim bir de hesaplama bitti hesaplamadan sonraki aşamalar nasıl olacak, maliyeye nasıl bir üst yazı yazacaz,taksitlendirme nasıl olacak, notere gitmem gerekiyor mu
  10. saitsahin

yüklenme senedi bizim kuruma gelmemiş, il sağlığı aradım onlarda da yok, personel uzmanlık eğitimi görürken kadrosu istanbuldaydı oradaki il sağlığa da gitmiş orada da yok. Senet bakanlıkta olabilir dedi de nasıl ulaşacaz senede
  11. saitsahin

Merhabalar İl sağlık müdürlüğünden üst yazı geldi, istifa edecek olan bir uzman doktordan yüklenme senedi iadesi alacam, işlemi ilk kez yapacağım için aklımda çok fazla soru var doktor 48 ay uzmanlık eğitim gördü ve şimdi zorunlu hizmeti bitmeden istifa edecek, uzmanlık eğitimi bittikten sonraki...
  12. saitsahin

Mutemet Arşivi Sürekli İşçi Gece Çalışma Süresi Ve Farkı (%35) Hesabı

Mrhb arkadaşlar akşam saat 20:00 sabah saat 08:00 arası çalışan bir işçi kaç saat gece çalışması hak eder.(gece çalışması %0,35) Toplu iş sözleşmesinin 23. Maddesine göre
  13. saitsahin

Çözümlendi | Kilitli Kurumlar Arası Geçici Görevlendirilen Personelin Gss Kesintisi Ve Maaşla Ilgili Diğer Özlük Işlemleri

sgk prim tutarlarının bildirimi nasıl olacak sonuçta sgk girişi işveren kurumdadır.
  14. saitsahin

Çözümlendi | Kilitli Kariyer Kapısı Stajyer Öğrencilerine Ödemesi Nasıl Ödeniyor?

yaz staj ücreti için (kariyer kapsamındı) ödenek talep ediliyor mu?
  15. saitsahin

Çözümlendi | Kilitli İhraç Sürecinde Üst Öğrenim Bitiren Personelin İntibakı Maaş Ödemesinde Yapılır Mı ?

bunu buldum dediğiniz maddelerden ibraz tarihi itibariyle ilgili bir şey bulamadım acaba yanlış mı yorumluyorum hocam
  16. saitsahin

Çözümlendi | Kilitli İhraç Sürecinde Üst Öğrenim Bitiren Personelin İntibakı Maaş Ödemesinde Yapılır Mı ?

Kolay gelsin. 2016 Yılında ihraç olan bir personelimiz 2022 yılında başlayış yaptı. ancak ihraç sürecinde 2020 yılında üst öğrenim bitirdi, geriye dönük maaş ödemesini üst öğrenimi dikkate almadan ödeme yaptık. bize ödeme üst öğrenim üzerinden hesaplamanın yapılabilmesi için, kişinin kuruma üst...
  17. saitsahin

Mutemet Arşivi Temmuz 2022 Maaşında Memur İşçi Gelir Vergisi İstisna Tutarı

bu işçi mutemetleri ne yapsın bizler yazılımcı mıyız mutemet miyiz anlamadım gitti kbs de güncellemeyi sitem kendisi yapıyor çkys den her şeyi mutemet yapsın yazık yazık ...
  18. saitsahin

Mutemet Arşivi Geçici Görevlendirilen Işçiye Ait Fazla Mesai Ssk Primleri Ve Ödenmesi Hangi Kurum Sağlar

hocam bizde hizmet veriyor fazla mesai hak edişini ödeme emri ile karşı kurumun vergi kimlik numarasına (saymanlık hesabına) göndereceğim ve orda ki mutemet kendisi hak edişini sistemine işleyip ödeme yapacak oradaki mutemet iş çıkacak ama işi yokuşa sürüyor zararlı o çıkacak belki bizim...
  19. saitsahin

Mutemet Arşivi Geçici Görevlendirilen Işçiye Ait Fazla Mesai Ssk Primleri Ve Ödenmesi Hangi Kurum Sağlar

s.a bir çok hastane ve il sağlık müdürlüğünden çalışan işçi mutemetleri görüştüm ve mutemet arkadaşların yaptığı işlem işçi puantajı işçinin maaş aldığı kuruma ust yazı ile gönderilir ve oradaki mutemet mesai ücretleri yol ücreti olsun ödemeyi yapıyor bazı kurumlarda işçinin fazlan mesai...
  20. saitsahin

şimdi hocam bununla ilgili görüş mü isteyelim yada bunun gibi karşılaşan arkadaşlar nasıl bir yol izlemiş yada sadece beni mi buldu ya sabır.
  21. saitsahin

hocam her ay düzenli bir şekilde kurumuna ust yazı ve puantaj gönderiyoruz ama ödeme yapmıyor biz hic bir şekilde buna ödeme yapmıyor bulunduğu saglık müdürlüğünde uzman telefon görüşmesş yaptım uzman bana diyor sen görevlendirdiğimiz işçi için sgk girişi yapacaksın ve mesai den doğan sgk prii...
  22. saitsahin

4 D sürekli işçi kurumumuza görevlendirmeyle gelen işçini fazla mesai gece çalışma farkı maaş aldığı kurumun vergi kimlik numarası ile ödeme emri oluşturdum ver mesai brüt tutarını gönderdim ancak maaş aldığı kurum ödemesini yapmıyor. Gerekçesi bizim kurumda hizmet etmediği için hic bir ödemeyi...
  23. saitsahin

Çözümlendi | Kilitli Kadro Davasını Kaybedip Tekrar 4B'ye Geçen Personelden İade Alınır Mı

hocam personeller danıştay'a gitmeyecek çünkü istinaf mahkemesi danıştay'ın görüşüne istinaden red kararı verdi yani mahkeme süreci bitti, dört aylık 657 maaşının tamamını alıp yerine 4b maaşı mı verecez, bunu neye istinaden yapacaz ki, sonuçta maliye dört aylık 657 maaşını faiziyle iade alacak...
  24. saitsahin

Çözümlendi | Kilitli Kadro Davasını Kaybedip Tekrar 4B'ye Geçen Personelden İade Alınır Mı

Biri psikolog, biri hemşire, üçünsü de sağlık teknikeri-tıbbi sekreter
  25. saitsahin

mesela hocam eğer kadroya geçmeyip 4bde maaş almaya devam etseydi emsaline göre maaşı 5700 olacaktı ama kadroluda 6100 aldı, benim bu personelden 400 tl'yi iade almam mı gerekiyor
  26. saitsahin

Tuğrul Hocam, personeller davayı kaybettik sonra çkys'ye düştü yani bu ayki temmuz maaşlarını 4b sözleşmeli olarak alacaklar ama mart-haziran arası kadrolu olarak çalıştılar, bu dört ay ile alakalı maaş farkı iadesi alacak mıyız, personelin kadrolu iken 4b'ye göre fazla aldığı aylık 400-500...
  27. saitsahin

Editörün Seçimi 5 Yıldan Fazla Hizmeti Olan 4/C'den 4/B'li Personelin Ücreti Artar Mı?

merhabalar 4C'den 4b'ye geçenlerin kıdem yılına göre brütünün arttırılması mantıklı ama elimizde ücret listesi yok. Bizim de kurumumuzda iki kişi var öyle durumda olan ama şimdi bunlara hangi listeye göre brüt artırımı yapacaz
  28. saitsahin

merhabalar kurumumuzda süresiz 4bli sözleşmeli iken mahkeme yoluyla kadro davasını kazanıp 657 kadrolu statüye geçen 3 personel bulunmakta. Bunların dosyası istinaf mahkemesinden ret yiyip döndü ve tekrar 4bli statüye geçtiler ama bu esnada dört ay 657 kadrolu olarak çalıştılar ve kadrolu maaşı...
  29. saitsahin

Çözümlendi | Kilitli Dss Personeli Sabitlerin Genel Bütçeye Geçişi

öyle ama il sağlık mutemeti öyle diyince biz onun dediği yaptık
  30. saitsahin

Çözümlendi | Kilitli Dss Personeli Sabitlerin Genel Bütçeye Geçişi

Bizim il sağlık mutemeti dedi bakanlık ile görüştüm, temel maaşlardan yapacaksınız
  31. saitsahin

Mutemet Arşivi Çkys Hesaplama Parametreleri Güncel

en sağlıklısı hiç bir şeye karışmadan eski yevmiye üzerinde hesaplama yapalım bu ay ki maaşlarını alsınlar 14 günlükte ne kadar hak edişleri varsa 7. ayın maaşına ekleriz.
  32. saitsahin

Çözümlendi | Kilitli Görüş Yazısının İl Sağlık Müdürünün İmzasıyla Çıkacağına Dair Bakanlık Yazısı.

Kolay gelsin... bizim başhekimin imzasıyla il sağlık hukuk biriminden bir görüş talep ettim, ancak bana yazıyı iade ettiler gerekçe olarak görüş yazısının il sağlık müdürünün imzasıyla çıkması gerektiğini not düşürmüş. 2021 yılında yazıların il sağlık müdürü imzasıyla çıkması gerektiğine dair...
  33. saitsahin

Mutemet Arşivi Sağlıkla Ilgili Bazı Kanunlarda Ve 375 Sayılı K.h.k. Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun.

bu konu ile alakalı pek çok sıkıntı bizi bekliyor; ilki döner sermaye sermaye bütçesinden maaş alanların hastane bilgi sistemi programlarının hızlı bir şekilde güncellenmesi lazım ki maaş gününe yetişsin ama o kadar hızlı olacaklarını sanmıyorum ikincisi 4924 statüde çalışan doktorlar maaşları...
  34. saitsahin

Çözümlendi | Kilitli 4/B Sözleşmeli Personelin Eski Hizmetleri 5 Yılı Doldurması Halinde Etkilermi?

sordum, birinde vekil ebe olarak çalışmış diğerlerinde ebe olarak çalışmış, vekil ebe olarak çalıştığını hizmete yılına eklemeyecek miyiz
Geri
Üst Alt