Arama sonuçlarınız

1. Volkan Çirkin

Köşe Yazıları Muhasebat Genel Müdürlüğü Genel Tebliği (Sıra No: 83) Kişi Borcu Hesaplama Konusunda Tereddütler Ve Çözümler

hocam kişi borcunda yasal faiz oranı değişti mi %9 ? az önce kendi maliyem değişti dedi , arıyorum internette bir bilgi yok
  2. Volkan Çirkin

Konu Çözüldü Aynı Döneme Bildirilen Kıst Maaşın Keseneği - 803 Hatası

arkadaşlar merhaba, şubat ayında 17 gün kıst bildirge girdiğim kişiye , şubat için 7 gün daha maaş ödemesi yaptım , bildirgesini girince 803 hatası veriyor, - geçmişe dönük maaşa ait bildirim giriyorum - bu hatadan kurtulmanın yolu var mı ? başka ne seçebiliriz?
  3. Volkan Çirkin

Konu Çözüldü Geçmişe Dönük Maaşa Ait Sgk Bildirgeleri Hk.

Hocam bu genelge de aylık yazıyor , sgk nın siteside bu genelgeye göre aylık faiz hesaplamış ancak bildirge borcu mys de ger gün değişiyor, aylık uygulanmıyor da günlük uygulanıyor, 7 tane bildirge girdim , 6 tanesini kapattığım halde ertesi gün 10,12 lira borçları çıktı. bakın ekteki borçlar...
  4. Volkan Çirkin

Konu Çözüldü Geçmişe Dönük Maaşa Ait Sgk Bildirgeleri Hk.

Arkadaşlar hayırlı günler dilerim, Sgk ile her zaman olduğu gibi yine başım belada :) Mahkeme Kararı ile geçmişe dönük maaş ödedim , 2023/1 e ait prim tutarı 3252,60 (faizsiz) , mys de borç gözüktü ve görüenen borç a faiz işlemiş tabiki , şuanki güncel borç 4267,38 (faizli) lakin bu faiz...
  5. Volkan Çirkin

Çözümlendi | Kilitli Geçmişe Dönük Ek Gösterge Ödemesi Hk.

Yok hocam doğru, 2100 olmuş ,bu +600 eklendiğinde herkese sistem 2100 yapmış kişiyi. Nasıl gözden kaçıyor anlamıyorum. O dönem tek tek bakmıştım halbuki. 2018 Ocak terfisinde yapılan hata 6 yıl sonra karşıma çıkti, bu arada göreve geldiğim yıl, belkide ilk terfi islemim:) buradan yeni...
  6. Volkan Çirkin

ilk hali bu şekilde hocam ,diğeride 2200 ek gösterge eklenmiş hali 1710453891 [(Gösterge Aylığı + Ek Gösterge Aylığı + Taban Aylığı + Kıdem Aylığı) + En Yüksek Devlet Memuru Aylığının (9500*katsayı) Ek Göstergeye Bağlı Olarak Belirli Bir Oranı] * %16 Ek Gösterge karşılığı Oranlar: 0 – 2200...
  7. Volkan Çirkin

forumda prime esas tazminat oranından kaynaklandığını buldum, açıkcası moralim bozuldu akşam akşam nasıl çıkcam bu işten bilmiyorum. ödemeyide yaptık :(
  8. Volkan Çirkin

Mrb arkadaşlar, 4 yıl boyunca ek göstergesi 2200 olması gerekirken 0 dan 1 yıl 2 ay boyunca da 2800 olması gerekirken 2200 den yatan personele forumdaki ek gösterge hesap bordrosundan hesaplama yapıp ödeme yaptım. tam olarak 5 yıl 2 aylık. Şimdi bildirgesini yapmaya çalışıyorum lakin tutarlar...
  9. Volkan Çirkin

Editörün Seçimi İhraçtan Göreve İade Primlerin SGK ya Bildirilmesi. (5510)

idari para cezası neden hocam ,mahkeme kararı ile yapılan ödemede benim suçum ne Allah için , eminmiyz bu konuda?
  10. Volkan Çirkin

Teşekkürler bilgilendirme için, birşey daha var :) dün yapmıştım bildirimleri , 3650 lira tutarında yaptığım bildirgeyi mys ye 4200 lira olarak yansıtmışlar. Faiz işletmişler galiba doğru mu?
  11. Volkan Çirkin

Merhaba, mahkeme kararıyla geriye dönük tam ay maaş ödüyorum , keseneklerinin ek mahiyette sadece bir dönem seçerek 7 ay ı tek tek girdim , buradaki gibi tek seferde 7 satır değilde 1 satırdan 7 ayrı bildiri yaptım sorun olur mu? ikincisi Haziran ayında 1 gün kıst aldığı için kalan 29 gün ü de...
  12. Volkan Çirkin

Tartışma Sayıştay Denetimi Aile Yardımı Geri Alınması Yanlış Değil Mi?

hocam 2 sinde işe başlamışsa 1 gün fark hakediyor : ) çok saçma bir durum
  13. Volkan Çirkin

Tartışma Sayıştay Denetimi Aile Yardımı Geri Alınması Yanlış Değil Mi?

Evet bende bir şeyler karalamak isterim : ) Kbs fark bordrosunu hesaplarken 15 aralık bordrosundan verileri çektiği için ve o bordroda kişi aile yardımı aldığı için fark bordorosunda da aile yardımını hesaplar. 14 günlük fark hesaplamasında müdahale şansımız olmasaydı iade alınmamalı derdim...
  14. Volkan Çirkin

Çözümlendi | Kilitli Mahkeme Kararı Ile Maaş Ödemesi

sgk prim dairesine keşke ulaşabilsem , hitaptan güncelleme yapabiliyorum ama ceza yerim korkusu var. Teyit almadan bir şeyler yapmak istemiyorum , görüş filan istedik bakalım cevap ne gelecek. teşekkürler arakdaşlar.
  15. Volkan Çirkin

hocam karar bölümünü copy paste yapıyorum . "Açıklanan nedenlerle, dava konusu islemin iptaline, davacının mahrum kaldıgı parasal kayıplarının davacının emsallerin göreve basladıgı tarihten itibaren baslayarak, her bir tahakkuk tarihinden itibaren isletilecek yasal faiziyle birlikte davacıya...
  16. Volkan Çirkin

Herkese selamlar, Arkadaşlar, konuyu özetliyorum ; iki tane personel atanıyor . Birisi göreve 15.12.2022 de başlıyor , diğeri güvenlik soruşturmasına takılıyor ve 7 ay sonra 15.06.2023 de göreve başlıyor. Bu geç başlayan arkadaş mahkemeye gidiyor ve mahkeme kararı , " emsallerine göre bir baz...
  17. Volkan Çirkin

Çözümlendi | Kilitli Sözleşmeli Kıst Maaşının Asgari Ücretin Altında Kalması

Evet hocam okudum , malesef mys ye iş düştü. Tam maaşından karşılarım borcu , oraya ilave atarım artık, vakit kalmadı.
  18. Volkan Çirkin

Çözümlendi | Kilitli Sözleşmeli Kıst Maaşının Asgari Ücretin Altında Kalması

Arkadaşlar 2023/12 bildirgesini yapıyorum . 26.12 de işe giriş tarihli 4B personel için 15 ocak 2024 te 20 günlük kıst maaş ödedim. bildirge ekranı ektedir. ücretin 12017,40 TL den aşşağı olamayağı uyarısı geliyor ancak kbs ücreti 11.395,91 hesaplamış ve toplam 3931,59 TL sgk kesintisi...
  19. Volkan Çirkin

Programlar Maaş Ve Kişi Borcu Hesaplama Programı (Tam, Kıst, Günlük, 2/3, 1/3, Katsayı Farkı Vb)

programı çok beğendim eline sağlık. Ek ödemeyi de seçime bağlı kılsaydın iyi olurdu. biz ek ödemeyi dışardan başka kalemden ödüyoruz mesela.
  20. Volkan Çirkin

Çözümlendi | Kilitli Kıst Maaş Hesabında Geli̇r Vergi̇si̇nde İstisna Hesaplama

bordroyu hangi programdan hesapladınız acaba ? atabilir msiiniz
  21. Volkan Çirkin

Programlar Memur Maaş Hesaplama 5510-5434

kıst maaş hesaplamıyor sanırım ?
  22. Volkan Çirkin

Çözümlendi | Kilitli Geçici Görev Yolluğu Uçak Bileti

Arkadaşlar merhaba, 15.09 (cuma ) tarihine kadar yıllık izinli olan ve Erzurum da bulunan bir personel , 16.09 (cumartesi) tarihinde yine Erzurum da geçici görevlendirilirse bu personele dönüş uçak bileti ödenir mi ? Erzurum - istanbul ?
  23. Volkan Çirkin

Çözümlendi | Kilitli Sözleşmeli / Ipc Ödemesi

Mrb arkadaşlar, raproların vizite işlemi ile alakalı ceza yemiştik , bakanlıktan ödenek istedim cezayı ödeyeceğim ancak ; forumda bir ipc ödemesi var, 2.2 kodundan ödeniyordu ama bakanlık 3.4.80 e attı parayı başka yere de atamam diyor. 3.4.80 de görev gideri , (hiçbir harcama ile...
  24. Volkan Çirkin

Çözümlendi | Kilitli Geçmişe Dönük Yapılan Intibak Fark Ödemesi - Sgk

teşeşkür ederim. 1691580812 hocam bu iban ı girince borç sorgusu açılıyor , borç seç diyor. bu yaptığım işlem borç değil ama 1691581028 sgk dan gelen yazıda , "kesenek bilgi sisteminden , bir veya birden fazla dönem seçilerek intibak tahsisi" bildirisi yapın diyor. Acaba bu bildiriyi yaptıktan...
  25. Volkan Çirkin

Çözümlendi | Kilitli Geçmişe Dönük Yapılan Intibak Fark Ödemesi - Sgk

Arkadaşlar merhaba, emekli olmuş bir personel emeklilik sonrası mahkemeye gitmiş , ek göstergesinin 2200 den 3000 e çıkartmışlar karar ile. SGK da intibak fark ödemesi diye bu personel adına 1680 lira para ödememi istedi. Bakanlıktan ödenek istedim , parayı 01.02.01 koduna gönderdiler. Mys den...
  26. Volkan Çirkin

Çözümlendi | Kilitli Sözleşmeli Personel E Bildirge 10.008,00 Tl-11.597,70 Tl Sorunu

Arkadaşlar , isteyen ekteki hesap tablosunu kullanabilir. Personel sayınıza göre satır silin veya ekleyin.
  27. Volkan Çirkin

Çözümlendi | Kilitli Sözleşmeli Personel E Bildirge 10.008,00 Tl-11.597,70 Tl Sorunu

haziran da 10008 pek tutarı olan sözleşmeli personele 14 günlük fark pek tutarı olan 797,97 yi ekleyince 10805,97 oluyor . 11597,70 olan net asgari ücretin 791,73 TL kadar altında kaldı. haliyle haziran bildirgesini veren kişilere net asgari ücret altında kaldın uyarısı veriyorlar. siz deki...
  28. Volkan Çirkin

DUYURU 14 Günlük Fark Maaş İşlemleri̇ İle İlgi̇li̇ Kbs Duyurusu Sıra No: (2023/8)

hesaplanan tutar az geldi , 8600 - 8800 arası tutarlar çıkıyor. yaklaşık 9200 - 9600 arası ödeme çıkması gerekiyordu
  29. Volkan Çirkin

Çözümlendi | Kilitli Vazife Ve Harp Malulü Gss Kesintisi

Arkadaşlar merhaba, Bir personelimiz harp malulü ama gss kesintisi yapılmış. üstelik 2022 den 3 ay ve 2023 den 6 ay toplamda 9 ay geçmiş üzerindenn. KBS de kişi profilinde hiçbir değişiklik yapılmadığı halde kendi kendisine kesinti yapmaya başlıyor anlam veremiyorum bu duruma. Personel de 9 ay...
  30. Volkan Çirkin

Editörün Seçimi Aylıksız İzin Kesenek/Prim Mahsubu ve SGK Bildirimleri

hocam ayın 16 sında ayrılan kişi için 2 gün asıl mahiyette, 28 gün aylıksız olarak 2 kere mi bildirim yapıyoruz? 1684756896 ayrıca arkadaşlar birşey daha sormak istiyorum , kbs de sgk kesintileri hesaplarken 10008 tl den hesaplıyor , . %32,5 toplam sgk kesintisi toplamı doğru ancak kbs de 4...
  31. Volkan Çirkin

Programlar 5434-5510-4B Sözleşmeli Memur Maaş Hesaplama Programı

:Merhaba, kıst maaşta çocuk yardımı da hesaplamıyor , gelir vergisi kesintisi normal mi ayrıca , 1200 liraya yakın çıkıyor. Yorumu sileim lütfen , kıstda aile yardımı mı olur :) çocuk yardımını bir an ayrı düşündüm
  32. Volkan Çirkin

Çözümlendi | Kilitli E Bildirge V2 Kuruş Farkı Hakkında.

Arkadaşlar mrb, acemi bir arkadaşımın başına gelmiş bana sordu bende buraya sorayım dedim :) mart bildirgesini yapmış göndermiş önceden asıl olarak tahsilatı da yapılmış. mart ayına kıst maaş bildirgesi girilecek , ek düzenlenmiş ama bildirge 1 kuruş fazla çıkmış. Aynı gün içerisinde bildirge...
  33. Volkan Çirkin

Çözümlendi | Kilitli 4/B Sözleşmeli 14'Ünden Önce Ayrılması Halinde Emeklilik Işlemleri

Mrb arkadaşlar, Sözleşmeli bir personelimiz emekli oldu. Daha önce forumda ayın 14 ü itibariyle sgk çıkışının yapılması gerektiğini okumuştum ancak beklediğimiz takdirde personelin 1 aylık emekli maaş hakkı kayboluyordu, ayın 31 ine kadar sgk ya başvurması gerekiyordu. Sgk dan birileriyle...
  34. Volkan Çirkin

Çözümlendi | Kilitli Kesenek Sisteminde "Asıl Bordro Gönderildikten Sonra Göreve Başlama" Seçeneği Yok

Mrb arkadaşlar, ayın 13 ünde göreve başlayan 15 adet personele münferit maaş yaptım , 22 sinde ödeme gerçekleşti. keseneklerini yaparken ek mahiyette sadece bir dönem seçiyorum ancak eskiden burada "asıl bordro gönderildikten sonra göreve başlama" seçeneği vardı , şimdi yok. sizce ne seçmeli...
  35. Volkan Çirkin

Programlar Vekalet Ücreti Hesaplama Programı

Arkadaşlar , tekniker ünvanlı personel vekaleten il müdürlüğü yapıyor, vekalet ücretinde ek göstergeyi 2800 den mi yoksa 3600 den mi alır ?
  36. Volkan Çirkin

Çözümlendi | Kilitli Emekliliğe Esas - Ödemeye Esas Derece Kademe Farklılığı

hocam şöyle girdim, sistem müsade ettiği için, ayrıca 13 günlükte hesapladı
Geri
Üst Alt