Arama sonuçlarınız

1. Çözüm Bekliyor V.h.k.i̇. Ünvan Değişikliği

Ekteki tebliğe göre işlem yapılmaz mı?
  2. Çözüm Bekliyor V.h.k.i̇. Ünvan Değişikliği

Konu hakkında yardımcı olabilecek yok mu acaba
  3. Çözüm Bekliyor V.h.k.i̇. Ünvan Değişikliği

Merhaba, Sağlık hizmetleri sınıfında hemşire olarak görev yapmakta iken ünvan değişikliği ile V.H.K.İ olarak atanan bir personelim Hemşire ek göstergesi üzerinden maaş ödemesinin yapılması için dilekçe verdi. Eski kurumunda da VHKİ ek göstergesi üzerinden ödeme yapılmış ,bize naklen atama ile...
  4. Konu Çözüldü Ayniyat Saymanı Özel Hizmet Tazminatı

Merhaba , Toplu Sözleşme gereği Ocak 2024 döneminde KBS ayniyat saymanlarının Özel Hizmet Tazminatını 155 olarak güncellemişti. Şu an bilgi girişi kısmında hala 155 mevcut ancak cetvel kısmında 155 oranı yok, 135 var. Kbs ye bu konuda çağrı da açılmıştı. Sonuç ne oldu acaba ?135 olarak...
  5. Çözümlendi | Kilitli 657 Memur Yarı Zamanlı Çalışma Maaş Hesaplama Işlemleri

Teşekkürler, anladım. Mahkeme kararına istinaden yarı zamanlı çalışma uygulanabiliyor. 1710412697 https://www.maasmutemeti.com/forum/konu/memur-yari-zamanli-calisma-hk.26050/post-128126 Sayın Mehmet AKDEMİR konunun linki
  6. Çözümlendi | Kilitli 657 Memur Yarı Zamanlı Çalışma Maaş Hesaplama Işlemleri

(Yarı zamanlı çalışma ile ilgili usul ve esaslar yayımlanmadı diye biliyorum benim atladığım birşey mi var acaba?) Sayın Mehmet AKDEMİR daha önce forumda yaptığınız açıklama şu şekildeydi; Bahsettiğiniz yarım gün izin hakkı SÜT İZNİ yerine kullanılacak izindir. Bunun için herhangi bir işlem...
  7. Çözümlendi | Kilitli Sözleşmeli Personel E Bildirge 10.008,00 Tl-11.597,70 Tl Sorunu

657 ye tabi personelin SGK kesintileri de aynı şekilde uygulanmış.
  8. Çözümlendi | Kilitli emekli olan personeller seyyanen ilave ödemeyi hak edermi?

Teşekkür ederim Süleyman Bey, ücretsiz izin için yazdığınız gibi işlem yapıcaz tabiki ancak emeklilik yazması beni tereddüte düşürdü. Anladığım kadarıyla ''emeklilik'' ten kastı15 Temmuz tarihi ile emekli olan ve temmuz maaşı hak etmeyen personel.
  9. Çözümlendi | Kilitli emekli olan personeller seyyanen ilave ödemeyi hak edermi?

Kanunda geçen cümle ile bu duyuru ters düşmüyor mu?Bir de ödemeyi yaptıktan sonra emekli olacak personel var.Onlara kişi borcu mu çıkarıcaz?
  10. Çözümlendi | Kilitli emekli olan personeller seyyanen ilave ödemeyi hak edermi?

Merhaba, 17 Temmuz itibariyle emekli olan personellerimiz var. İlgili maddede ''ilave ödemeye hak kazanılmasında ve bu ödemenin yapılmasında , personelin aylık veya ücretlere ilişkin tabi olduğu hükümler uygulanır'' denilmekte, bu durumda emekli olan personeller ilave ödemeyi hak ediyor değil mi?
  11. Mutemet Arşivi Deprem Bölgesinde Geçici Olarak Çalışan Memurların Ek Özel Hizmet Tazminatı (Arazi Tazminatı) Hakkı

Merhaba , Afad yazısının ekinde yer alan listeyi hazırlarken sadece personel bilgilerini mi yazıcaz yoksa tazminat tutarlarını hesaplayıp yazacak mıyız? Tazminat tutarını yazarsak eğer damga vergisi düşülmüş şekilde mi yazıp göndermemiz gerekiyor?
  12. Mutemet Arşivi 14 Günlük Fark-Refah Payı Işlemleri Kesenek Ve Bildirge Işlemleri Nasıl Olacak?

bu şekilde yapıyorduk ama SGK duyurusunda her iki farkıda hakem kurulu kararrı gereği şeklinde açıklama yapılmış. SGK Duyurusu; -1/1/2023 tarihinden geçerli olmak üzere toplam yüzde 30 oranında yapılan artışa göre belirlenen aylık katsayı farkı için; 1.1.2023-14.1.2023 tarihleri arası 14 gün...
  13. Çözümlendi | Kilitli 5510-5434 Refah Payı Hesaplama Programı (Talep)

Merhaba , 5510-5434 Refah payı hesaplama programı var mı? Sitede bulamadım.
  14. Çözümlendi | Kilitli Göreve İade Toplu Sözleşme İkramiyesi

Merhaba , göreve iade edilen personele geçmişe dönük toplu sözleşme ikramiyesi ödenip, sendika kesintisi yapılır mı ?Ben ihraç edildiğinden dolayı sendika üyeliği sona erdiğini ve toplu sözleşme ikramiyesi de ödenmemesi gerekiyor diye biliyorum. Bununla ilgili daha önce konu açılmış fakat...
  15. Çözümlendi | Kilitli Fazla Ödenen Ek Gösterge Tahsili

manuel yaptığım hesaplamayı kabul etmedi.
  16. Çözümlendi | Kilitli Fazla Ödenen Ek Gösterge Tahsili

Benimde aynı durumda bi personelim var .Üst yazı yazarak fazla ödenen kesenkeleri SGK dan istedim.Gelen cevapta kesenek sisteminden (Ek bordro sebebi:Emekli Keseneğine Esas Aylık Unsurlarında Yapılan Hatalı Bildirimlere İlişkin Düzeltme İşlem) düzeltme işlemi yapmam istenmiş.Düzeltme işlemini...
  17. Çözümlendi | Kilitli Hatalı Yapılan Terfi Işlemi

Bir personelimize 2017 yılından itibaren geriye dönük terfi düzeltme işlemi yapılmış.Fazla ödenen tutarların geri alınması , SGK ya giden emekli keseneklerinin geri istenmesi ayrıca kesenek sistemi üzerinden ilgili döneme ait terfi bilgilerinin düzelme işlemi konusunda ayrıntılı bilgi verebilir...
  18. Programlar Vekalet Ücreti Hesaplama Programı

çözdümteşekkürler
  19. Çözümlendi | Kilitli Kbs Vekalet Hesaplama Hatası (15 Ocak 2022-14 Şubat 2022) Dönemi

Maaştan kalan 58,29 TL vergi istisnası var.Vekalet aylığın bordrosunda 171,44 TL vergi kesilmesi gerekiyor.171,44-52,29=119,15 tl vergi kesintisi olması gerekmiyor mu? Bordroda gelir vergisi sıfır görünüyor. 1645532750 çözdüm teşekkürler
  20. Çözümlendi | Kilitli Vekil Ebe-Hemşire Kbs Maaş Hesaplaması Ve Kesenekleri

Vekil ebe-hemşirelerin maaşları KBS üzerinden hesaplanmaktadır.KBS çalışıp alıyor şeklinde mi hesaplama yapmaktadır.Bir de Kesenekleri emsan text dosyası içinde toplu olarak gelmektedir.Eğer maaşı çalışıp alıyor ise text dosyasından ayırıp ayrı bir bildirge mi vermek gerekir.(çalıştıktan...
  21. Çözümlendi | Kilitli Kbs'ye Yüklenip Onaylanan Matrah

Benim döner sermaye matrahlarıyla ilgili net olamadığım bir konu var. Vergi istisnasından ÖNCE bir önceki ayın döner sermaye matrahını maaşı ödediğimiz aya yüklüyorduk.Şimdi ise yine bir öceki ayın döner sermaye matrahını , KBS döner sermaye matrah şablonunda sadece gelir vergisi matrahı-net...
  22. Çözümlendi | Kilitli Kbs'ye Yüklenip Onaylanan Matrah

1644474443 KBS den ekobsa aylık vergi matrahını aktarabiliyormusunuz
  23. Çözümlendi | Kilitli Kbs'ye Yüklenip Onaylanan Matrah

aynı şekilde bizde uyguladık gelir vergisi kesmiyor.
  24. Çöp Kutusu Kbs Manuel Bordro Giriş Hatası Ekranı

KBS manuel bordro giriş hatası ile ilgili gelişme var mı?
  25. Çözümlendi | Kilitli Manuel Bordroyu Kbs Sisteminden Nasıl Silebilirim?

Sistemsel bir sıkıntı var.Normalda bordro girişi yapılan yerden silme işlemi yapılıyor.Fakat şuan sistemde bordroyu göremiyoruz.Ben konuyla ilgili muhasebeden çağrı açtırdım.
  26. Çöp Kutusu Kbs Manuel Bordro Giriş Hatası Ekranı

aynı sorun bende de var.Konu hakkında KBS den çağrı açan oldu mu acaba
  27. Mutemet Arşivi Hitap Sisteminden 5510 4/1-C (Devlet Memurları) Tescil İşlemleri Zorunluluğu Başladı

HİTAP üzerinden personel ayrılış başlayışını mutemetler mi yapacak ?
  28. Çözümlendi | Kilitli 5434-5510 Tabi Fark Refah Payı Kesenekleri Txt Dosyasına Yüklendi

Ekte gönderdiğim belgede personel 5510 sonrası ilk bordrodaki refah payı tam keseneğini ocak 2022 dönemi olarak sgk ya bildirdik.2. bordro refah payı kıst bordrosu (aralık ayına ait kıst bordro) emsan veri bu tutarları vermiyor.Manuel olarak girmek gerekiyor sisteme.Tereddüte düştüğümüz konu ise...
  29. Çözümlendi | Kilitli 5434-5510 Tabi Fark Refah Payı Kesenekleri Txt Dosyasına Yüklendi

Halil bey 2,5 refah farkını ocak 2022 diye verdik fakat KIST refah payı kesenekleri (15 aralık-14 ocak) olan personelimiz var yani kıst 2,5 refah payı aralık /2021 dönemine ait.Sgk nın duyurusunda bununla ilgili bir açıklama yok.
  30. Çözümlendi | Kilitli 5434-5510 Tabi Fark Refah Payı Kesenekleri Txt Dosyasına Yüklendi

Kıst refah payı keseneği 15 aralık-14 ocak dönemine ait olduğundan Aralık 2021 dönemini seçerek vermemiz gerekmiyor mu?
  31. Çözümlendi | Kilitli 5434-5510 Tabi Fark Refah Payı Kesenekleri Txt Dosyasına Yüklendi

Bende öyle düşünüyorum aralık dönemine ait kıst 2.5 refah payı olamaycak mı? 1643710907 gün sayısına keç gün kıst maaş yaptıysam onu yazdım ama dönem konusunda tereddütlerim var.
  32. Çözümlendi | Kilitli 5434-5510 Tabi Fark Refah Payı Kesenekleri Txt Dosyasına Yüklendi

Bende kıst 2,5 refah payını için text dosyası vermedi.Kesenekler eksik çıktı.Kıst 2,5 refah payı keseneği için manuel text oluşturup gönderdim, bir sıkıntı yok.
Geri
Üst Alt