Arama sonuçlarınız

1. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli Mys Den Sehven Vi̇f Ilişkilendirme Yapılmayan Taşınır Nasıl Düzeltilir

Arkadaşlar merhaba sehven mys de ödeme yaparken vif ilişkilendirme yapılmamış. TKYS de harcama sürecinde olarak gözüküyor nasıl düzeltebiliriz
  2. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli İşçi Ti̇s Geriye Dönük Fark Bildirgesi Mys-Sgk Emanet Eleştirmesi Genel Borç Ile Aylara Ait Borçlar Ayrı Ayrı Borç Olarak Çıkıyor Nasıl Yapmalıyız

Arkadaşlar merhaba . Aralık 2022 den Mayıs 2023 dönemi arası işçinin geriye dönük TİS farkı bildirgesini verdim ama mys emanet eşleştirmesinde sistemde tüm ayların toplamı şeklinde bir borç ile ayrı ayrı aylara ait borç beraber çıkıyor. Nasıl bir yöntem izlemeliyim bilgisi olan yapan varsa...
  3. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli Kbs Den Münferit Maaş Hesaplama Hatası

Arkadaşlar merhaba KBS den münferit maaş hesaplama yapıyorum ama sistem muhasebeye göndermiyor hata veriyor . Aynı sıkıntıyı yaşayan var mı sorun ne olabilir.
  4. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli Belediyeden Nakil Gelen Vhki̇ Personel Için Ne Gibi Işlemler Yapılmalı

Arkadaşlar merhaba il müdürlüğümüze kurum dışı belediyeden V.H.K.İ 9/1 derece kademe ile personel tayin geldi. 14.02.2023 de görevine başladı ne gibi işlemler yapmalıyım nelere dikkat etmeliyim maaşını nasıl hesaplatıcam. SGK işlemleri nasıl olmalı bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi
  5. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli Boya Badana Için Tevkifat Oranı Nedir

Arkadaşlar merhaba kurumumuzun boya badana işlemleri için fatura kestireceğiz boya badana için tevkifat oranı nedir ve tevkifat oranlarına güncel nerden ulaşabiliriz yardımcı olur musunuz. Şimdiden teşekkürler
  6. Ümmü ERDOĞAN

Mutemet Arşivi Memurlara Verilen 16,48 Zammın Hesaplaması Nasıl Yapıldı

arkadaşlar merhaba memurlara 16,48 zam yapıldı genelgedede de belirtildi fakat hesaplamanın nasıl yapıldığını nasıl formül kullanıldığını anlatabilir misiniz. ben googleden araştırıyorum ama pek yol gösterici veri bulamadım. sadece mantığını öğrenmeye çalışıyorum yardımcı olursanız sevinirim...
  7. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli Tkys De Hurdaya Ayırma Işlemi Yapıldıktan Sonra Nasıl Düzeltme Yapılabilir

Arkadaşlar merhaba tkys de hurdaya ayırmak için kayıttan düşme işlemi yaptım ama tutanağı yaparken 1- kullanım sonucu yıpranmış ve hurdalanmış olduğundan seçeneğini seçtiğim için muhasebe düşüm yapamıyorız amortisman la ilgili bişeyden bahsettiler. Ben bunu nasıl düzeltebilirim yardımcı...
  8. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli Kaybedilen Dava Sonucu Avukat Vekalet Ücreti Ödemesi

Arkadaşlar merhaba il müdürlüğümüz tarafından dava açılmıştı ama kaybettiğimiz için 9200 TL vekalet ödemesi çıktı. Ben ödemesini yaptım ama sanırım 5/10 oranında tevkifat uygulamak gerekiyormuş. Nasıl düzeltebilirim karşı tarafa ödemeyide yaptım.
  9. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli Tüketim Malzemeleri Çıkışında Tutarların Sıfır Görülmesi Sorunu

Arkadaşlar merhaba tüketim malzemeleri çıkışı yapıyorum çıkış yaprken birim fiyat henüz belirlenmedi diyor tif tutarı da sıfır çıkıyor. Konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi. Sistem görüntüsü ektedir. Şimdiden iyi çalışmalar dilerim
  10. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli Stajını Uzatan Öğrenciye Uzattığı Günler Için Ödeme Yapılır Mı

Arkadaşlar merhaba stajyer öğrenci 1 aylık stajına ilaven stajını uzattı uzattığı süreler için ödeme yapmalı mıyım
  11. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli Stajını Uzatan Öğrenciye Nasıl Ödeme Yapılmalı

Arkadaşlar merhaba kurumumuzda bir öğrenci staj yaptı normalde staj dönemi 15.08.2022-12.09.2022 arasındaydı ama öğrenci stajını 01.10.2022 tarihine kadar uzattı. Daha sonrasında da 26.09.2022 de stajını sonlandırdı. Ben bu öğrenciye nasıl ödeme yapmalıyım lütfen yardımcı olur musunuz.
  12. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli 5434 E Tabi Personelin Kişi Borcu Hesaplamasında Bireysel Emeklilik Nasıl Değerlendirilmeli

Arkadaşlar merhaba burdan aldığım programla 5434 e tabi personele kişi borcu oluşturdum ama defterdarlık bireysel emekliliği eklemen gerekiyor diyor nasıl entegre edebilirim yardımcı olur musunuz kafam karıştı...
  13. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli Memuriyeti Askıya Alınan Memur Un Tekrar Göreve Başlaması Nasıl Yapılır

Arkadaş merhaba bir personelimizin memuriyeti 6 Ekim e kadar askıya alınmıştı. 6 Ekim'de görevine başlayacak. Kbs den ayrılış yaparken ücretsiz izne ayrılma seçmiştik. Başlayışı 'ücretsiz izin dönüşü memuriyete dönüş' mü seçmeliyim yoksa 'işe başlama' mı? 2.sorum 6 Ekim - 14 ekim kıstını...
  14. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli Hizmet Binası Kiralamada Bina Sigortası Yaptırılabilir Mi

Arkadaşlar merhaba ek bina kiralayacağız ama karşı taraf (vakıflar) kiralayacak olduğumuz yer için ön protokol de : Kiracı kiraladığı taşınmazı sigorta yaptırmakla yükümlüdür ibaresi koymuş. Kamu kurumu olarak hizmet binasına sigorta yaptırabiliyor muyuz yoksa muaf mıyız nerden bakabilirim...
  15. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli 7/4 Kadro Derecesi Olan Personel Maaşı

Arkadaşlar merhaba 5434 e tabi bir personelin terfisi 7/3 den 7/4 e yükselmiş. Maaş hesaplaması yaptım geçen ay la bu ay arasında 86 TL düşük çıkıyor maaşı. Normalde derece kademe alınca yükselmesi gerekirken şaşırdım. Bordrosunu inceledim Artış %100 ve kişi devlet %100 den kaynaklı gibi. Ama...
  16. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli Kişi Borcuna Itiraz Edilince Ne Gibi Işlemler Yapılmalı

Arkadaşlar merhaba bir personelimiz hapis sebebiyle memuriyeti askıya alındı kişi borcu hesaplaması yaptık ve tebliğ ettik ama karşı taraf itirazda bulunmuş hesaplama cetveli mi birkaç mutemetle karşılaştırdım sıkıntı yok gibi sadece 50-60 liralık fark var oda gelir ve damgayı farklı...
  17. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli Memuriyetin Askıya Alınması Sonrası Yapılacak Iş Ve Işlemler

Arkadaşlar merhaba 5435 e tabi memuriyeti askıya alınan personelin maaş işlemleri nasıl olmalı. Ödenen maaşı nasıl geri alınmalı bilgisi olan yardımcı olabilir mi
  18. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli Stajını Yarıda Bırakan Öğrenciye Ödeme Yapılır Mı

Arkadaşlar merhaba bir stajyer öğrencim 18.07.2022 de kurumumuzda staja başladı 20.07.2022 de staj yapmayacağını dair dilekçe verdi. Yani kurumda 3 gün staj yapmış oldu Bu durumda ben bu öğrenciye 3 günlük ödeme yapmalı mıyım.
  19. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli Kbs'de Telefon Numarası Değişikliğini Nasıl Yapabilirim

Arkadaşlar merhaba kbs de kayıtlı telefon numaramı nasıl değiştirebilirim
  20. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli Kurum Dışı Personellerine Ödenen Huzur Haklarında Vergi Istisnası Uygulanır Mı

Arkadaşlar merhaba hal hakem heyeti huzur hakkı ödemesi yapacağım fakat ödeme yapacağım üyelerden kurum dışı olanlar var. Bu üyelerin başka yerde çalışıp çalışmadığını bilmiyorum bazısı başka kurumdan bazısı avukat bazısı serbest meslek bu personellere vergi istisnası uygulamalı mıyım. Böyle...
  21. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli 4/B Sözleşmeli Personel Heyet Raporu Alması Halinde Bildirgesinde Işlemler

Arkadaşlar merhaba sözleşmeli personel 17 mart-15 Nisan arası heyet raporu aldı 16 Nisan çalışır oluyor. Bu personelin rapor bitimini takip eden gün e viziteden rapor günleri işlendi. İlgili personele PTT den 3113.60 TL ücret yattı. Personel de bu ücretin tamamını defterdarlığa yatırdı. Sorum...
  22. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli Sürekli Işçi Vergi Hesaplaması Istisna Uygulaması Nasıl Olmalı

Arkadaşlar merhaba sürekli işçi kadrosunda çalışan bir personelim var süregelen matrahı 30.553.68 TL bu ayki hesaplanan aylık matrahı ise 7737.60 çıkıyor. Sorum şu; ? aylık matrahtan 4253.40 ı çıkarıp öyle mi vergisini hesaplamam gerekir. Yoksa 7737.60 ın vergisini kesip bulduğum tutardan...
  23. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli Sgk Idari Para Cezası Rücu Işlemleri Nasıl Yol Izlenmeli

Arkadaşlar merhaba SGK idari para cezasını kurum bütçesinden ödemesini yaptık. Geriye ilgili kişilere rücu meselesi kaldı. 1. Nasıl bir süreç izlemeliyiz kimlere rücu edileceğini nasıl tespit edeceğiz. 2. Kamu zararlarının tahsiline ilişkin yönetmeliğin ek-1 formda rapor tarihi sayısı ibaresi...
  24. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli Refakat Izni Için Sağlık Kurulu Raporunda Refakat Edecek Personelin Adı Soyadı Bildirilmeli Mi

Arkadaşlar merhaba babam ın rahatsızlığı sebebiyle 3 aylık refakat için sağlık kurulu durum bildirir raporu aldım. Ama raporda yakınının refakati uygundur yazıyor ismim yazılmamış. Çalıştığım il müdürlüğü de isim soyisim bildirilmeli ismin geçmeli diyor. Detaylı bilgisi olan varsa yardımcı...
  25. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli İşçi Kadrosunda Çalışan Personeli Yıl Sonu Sayım Kuruluna Üye Olarak Yazabilir Miyim

Arkadaşlar merhaba yıl sonu taşınır işlemleri yapıyorum sayım kuruluna sürekli işçi kadrosunda çalışan personeli üye olarak yazabilir miyim
  26. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli Kapbi̇s E Bildirilen Aile Bildirimlerinin Doğruluğunu Nasıl Kontrol Edebilirim

Arkadaşlar merhaba bir personelimiz aile bildirimi ni e devlet üzerinden verdi. KAPBİS sistemine düştü ben burdaki bilgilerin doğruluğu nu nasıl teyit edebilirim nasıl ve nerden kontrol etmeliyim. Bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler mi
  27. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli Refakat Izni Nasıl Alınır Nereye Başvurulmalı

Arkadaşlar merhaba 1) refakat izni nasıl alınır nereye başvurulmalı 2) refakat iznini kullanırken kendimiz tarih belirleyebilir miyiz ( örn: refakat izni bugün çıktı diyelim ama ben bir ay sonra kullanmak istiyorum mümkün müdür ) Refakat izni hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi iyi...
  28. Ümmü ERDOĞAN

Mutemet Arşivi Taşınır Hurdaya Ayırma,Zimmet, Sayım Eksik Demirbaş, Sayım Fazlası Durumlarda Ne Yapılmalı.

Arkadaşlar merhaba. Taşınırlar hakkında birçok derdim var yardımcı olursanız sevinirim. 1. ) Benden önceki personel tüm taşınırları ambara kaydetmiş kimse de zimmet yok. Şimdi zimmet yapmam lazım ama herşey çorba olmuş. Kime ne zimmetleyeceğimi şaşırdım. (masa ama hangi masa kime zimmetlenmeli...
  29. Ümmü ERDOĞAN

Mutemet Arşivi Öğle Yemeği Ödeneklerin Öğretmenevi Gibi Kurumlara Aktarılmaması (Ticaret Bakanlığı)

merhaba, Ekte gönderdiğim bakanlık yazısına göre öğle yemeği için polisevi öğretmenevi gibi yerlerden öğle yemeği için ödenek gönderilmeyeceği yazıyor. Bunu bana açıklayabilir misiniz. Neden yararlanılamıyor 1638168036
  30. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli Sgk Ipc Cezası Için Kullanılacak Bütçe Tertibi

Arkadaşlar merhaba kurumun SGK ıpc cezası için bakanlıktan ödenek istemiştik 3.4.30 kodundan göndermişler burdan ödeme yapabilir miyim.
  31. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli Araç Lastik Alımı Için Tevkifat Kesilir Mi

Merhaba, Araca lastik alımı yapacağız. Alımı yaptığımız yerde taktırılacak lastikler. Bunun için tevkifat kestirilecek mi. Ve birde çıkarılan lastikler için bişey yapmamıza gerek var mı
  32. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli Araç Bakım Onarım Için Tek Yetkili Servis Var. Tek Kaynaktan Teminle Alıma Girer Mi

merhaba İl müdürlüğümüze ait bir adet 2014 model renault marka aracımız var . Bulunduğumuz ilde renault markanın tek yetkili servisi bir tane var. bu durumda araç bakım onarım ı doğrudan temin tek kaynaktan alıma girer mi.
  33. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli Piyasa Fiyat Araştırması Için Görevlendirilen Personeller Ile Muayene Kabul Komisyonu Için Görevlendirilen Aynı Kişilerden Oluşabilir Mi

Merhaba doğrudan temin alımlarında piyasa fiyat araştırması için görevlendirilen personeller ile muayene kabul komisyon için görevlendirilen personeller aynı kişilerden oluşabilir mi
  34. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli Il Müdürü Yokken Yerine Vekaleten Görevlendiren Müdür Ihale Onay Belgesi Düzenleyebilir Mi?

Arkadaşlar merhaba il müdürümüz izne ayrıldı 12 gün yerine vekaleten bir uzman bakıyor. Döner sermayeden ödenek geldi. Alım yapmamız lazım il müdürü yokken yerine vekaleten görevlendiren müdür ihale onay belgesi düzenleyebilir mi (doğrudan temin alımı için )
  35. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli Yurtiçi Geçici Görev Yolluğu Gündelik Nasıl Hesaplanır

Merhaba yolluk ödemesi yapacağım ama bu konuda pek bilgili değilim ödeme acele olduğu için pek araştıramadım açıkcası 19.10.2021 sabah 05:00 da uçakla yolculuğu başlayan personel 22.10.2021 saat 01:30 da uçakla görev mahalline dönüyor. Konaklamayı karşı taraf karşılamış. Gündeliği nasıl...
  36. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli 7326 Sayılı Kanun Ile Yapılandırılan Cezaların Ödenmesi Ve Rücû İşlemleri Nasıl Yapılır?

Merhaba Sgk idari para cezası için yapılandırmaya gittik ödemesi kurum bütçesinden yapılacak ama ilgili kişilere rücu edilmesi gerekiyormuş. rücu işlemlerinde nasıl bir süreç işliyoruz H.Tuğrul SÜMER hukuk işlerine yazı yazılmasından bahsetmiştiniz örnek yazınız varsa gönderebilir misiniz. ve...
  37. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli Klima Bakım Onarım Fiyat Teklif Örneği Nasıl Hazırlanır?

Arkadaşlar merhaba kurumumuzda farkli farkli markalarda klimalar var ve bakım onarımı yapılması gerekiyor. Fiyat teklifi örneği varsa gönderebilir misiniz🙏
  38. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli Mys-Sgk Eşleşmesinde 1 Kuruş Düşük Çıkıyor. Örnek Öeb Si Olan Var Mı 1 Kuruş Için

Arkadaşlar merhaba SGK mys ilişkilendirmede 1 kuruş eksiğim var bununla ilgili ödeme emri örneği olan var mı
  39. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli İşçi Maaş Ödemesi Hazine Sürecindeyken Sgk Bildirgeleri Verilebilir Mi

Arkadaşlar merhaba işçi TİS fark ödemesi yaptım şu an hazine sürecinde bildirgelerini verip bugün mys de ilişkilendirilir miyim sorun olur mu
  40. Ümmü ERDOĞAN

Çözümlendi | Kilitli Toplu Iş Sözleşmesi Geriye Dönük Fark Ödemelerinin Sgk Bildirgeleri Son Gün Ne Zaman Ve Nasıl Bildirge Verilecek

Arkadaşlar merhaba bu hafta sürekli İşçilerin toplu iş sözleşmeleri imzalandı. Dolayısıyla geriye dönük fark hesaplamaları yapılacak. 1.sorum : fark için verilecek bildirgelerin son günü ne zaman 2.sorum: bu farkların bildirgeleri nasıl yapılacak
Geri
Üst Alt