Maaş Ve Kişi Borcu Hesaplama Programı (Tam, Kıst, Günlük, 2/3, 1/3, Katsayı Farkı Vs. Ve Kişi Borcu

Memur Pro Maaş Ve Kişi Borcu Hesaplama Programı (Tam, Kıst, Günlük, 2/3, 1/3, Katsayı Farkı Vs. Ve Kişi Borcu 20220705

Sadece - Özel Üyeler - İndirebilir.
Birkaç yıl önce yaptığım-güncellediğim ve MEB personeli için kullandığım program ektedir arkadaşlar.
Programla neler yapılabilir: Tam maaş, kıst maaş, günlük maaş, 2/3 maaş, 1/3 maaş, katsayı farkı hesaplama ve bunları dönemine göre ve bugünkü vergilendirmeye göre hesaplama, hesaplatılan maaşları kıyaslama, maaş hesaplama ayrıntılarını görme, kişi borcu hesaplama vs.

Kullanmadan önce:
Program KBS gibi davranır. Örnek: Maaş dönemi 2022/03 seçilip 17 günlük kıst maaş hesaplatıldığında 2022/02 dönemi gün sayısını ve maaş katsayılarını esas alır.
Programa veri girilirken kuruşlar için nokta işareti (KBS gibi) kullanılmalıdır.
Program, 16 maaşa kadar hesaplar ve bunları "Aylık Bordro" butonuna tıklayarak sayfada görebilirsiniz. Daha fazla maaş üretmek isterseniz bunları yeni sayfaya kopyalayıp kaldığı yerden maaş hesaplatmaya devam edebilirsiniz. (İhraçtan iade, açıktan iade maaşları vs.)

Biraz açıklama, lütfen okuyunuz:
Hesaplanacak MAAŞ veya KİŞİ BORCU için sayfanın sol tarafındaki veri girişleri seçilir. Hesaplama bu veriler dikkate alınarak yapılır.
Veriler seçildikten sonra hesaplanacak maaşı da (tam, kıst, günlük, 2/3, 1/3, katsayı farkı vs.) seçerek hesaplatabilirsiniz.
Hesaplanan maaşı sayfanın ortasındaki tabloda ve sayfanın sağındaki karşılaştırma tablosunda görebilirsiniz.
Sayfanın solundaki verileri değiştirerek (dönem, unvan, terfi, kıdem vs.) hesaplama yaptığınız 4 farklı maaş, sayfanın sağındaki karşılaştırma tablosunda listelenir. Farklılıkları görebilir, bunları da kendi aralarında karşılaştırabilirsiniz.
Örnek: 3 yıl önceki maaş neydi, şu unvandaki personel ile bu unvandaki personelin maaş farkı nedir, derecesi şu olan ile derecesi bu olan arasındaki maaş farkları nedir, maaştaki şu kalem artarsa karşılığındaki kesinti olur mu, olursa hangisi için ne kadar kesinti olur, gibi veri girişlerini değiştirerek maaşlar üretilebilir, maaş kalemleri/kesintileri hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tam Maaş Ödemesi (Cari yıl vergili) : Geçmiş yıla/döneme ait maaşı şu anki vergilendirmeyi esas alarak hesaplar.
Seri Maaş (Seçili Yılın Vergi Matrahı Esaslı) : Geçmiş yıllara/dönemlere ait maaşları hesaplarken, kümülatif vergi matrahını dikkate alarak ve hangi yılın/dönemin maaşıysa o yılların vergi matrahını/oranını dikkate alarak hesaplar.
Seri Maaş (Cari Yılın Vergi Matrahı Esaslı) : Geçmiş yıllara/dönemlere ait maaşları hesaplarken, kümülatif vergi matrahını dikkate alarak ve şu anki yılın (cari yılın) vergi matrahını/oranını dikkate alarak hesaplar.

Eksikleri varsa yada hatalı hesaplama yaptığını düşünüyorsanız lütfen geri dönüş yapınız.
1648122068152.png
Telif Hakları
Bu bölüme eklenen Program Forum Kuralları gereği Telif hakları başlıklı madde kabul edilerek eklenmiştir.
Yazar
kamil kamiloğlu
İndirilme
254
Görüntüleme
1,420
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
5.00 yıldız 7 değerlendirme

Son incelemeler

Elinize sağlık kullanmasamda güzel
elinize sağlık
ellerinize sağlık
Elinize sağlık, çok güzel olmuş...
Harika Çalışma Başarılar.
Makro ile yapılabilecek güzel bir çalışma emeğinize sağlık
Çok güzel, emeğinize sağlık
Üst Alt