çocuk yardimi

  1. Konu Çözüldü Belediyede Çalışan Sözleşmeli Personelin Aile (Eş) Ve Çocuk Yardımı Sgk Primleri

    Merhaba. Büyükşehir bir ilde, bir dış ilçe belediyesi olan Kurumumuzda; Memur, Sözleşmeli Personel, Sürekli İşçiler ve Stajyer Öğrencilerin maaşlarını hazırlama görevine yeni getirildim. Bu göreve gelene kadar bırakın bu konularda bilgi sahibi olmayı, kendi memur bordromu bile incelememiş...
  2. yasin5051

    Çözümlendi | Kilitli Boşanma Sırasında Annelerinin Beyanı Doğrultusunda Çocuk Yardımının Anneye Verilmesi Gerekliliği Hakkında

    Kolay gelsin,bir personelimiz boşanma aşamasında.eşlerin ikisi de memur.çocukların annelerinin avukatı çocuklar 18 yaşından büyük olduğu kendi rızaları olduğu için mahkeme kararına gerek kalmaksızın babaları karşı çıksa dahi annelerinin beyanı doğrultusunda çocuk yardımının anneye verilmesi...
  3. özkan göktaş

    Çözümlendi | Kilitli boşanan devlet memurunun çocuk yardımı

    arkadaşlar öncelikle herkese kolay gelsin . kurumumuzda görev yapmakta olan personel arkadaş eşinden ayrıldı , 1 çocuk var mahkeme çocuğun velayetini anneye verdi anne çalışmıyor. memur arkadaş ayrıldığı eşe ve çocuğa nafaka ödeyecek , personel arkadaş çocuk yardımından faydalanabilir mi ...
  4. TURAN KARA

    Çözümlendi | Kilitli eşinden boşanmış 3 çocuğu bulunmakta çocukların velayeti annelerinde ve eski eşine nafaka ödemektedir. Çocuk yardımı alabilir mi?

    Memur arkadaşım eşinden boşanmış 3 çocuğu bulunmakta çocukların velayeti annelerinde ve eski eşine nafaka ödemektedir. Çocuk yardımı alabilir mi? Alabilirse geriye dönük alabilir mi? bu konuda bilgilendirirseniz teşekkür ederim. Yeni Eşi çalışmaktadır.
  5. Çözümlendi | Kilitli Geçmişe Dönük Cocuk Yardımı Ödenebilir mi?

    Bir personelimiz 2018 yılında belediye seçimleri için istifa etmiş seçimden birkaç sonra memurluğuna devam etmiş işine geri döndükten sonra yaklaşık iki yıldır çocuk yardımı almamış bu hakkını geriye dönük olan kısmının ödenmesi için dilekçe vermiş bunu nasıl geri ödeyebiliriz??
  6. Çözümlendi | Kilitli Azarbeycan da öğrenci olan çocuklara çocuk yardımı ve agi ödenir mi ?

    Azarbeycan da öğrenci olan çocuklara çocuk yardımı ve agi ödenir mi ? 1606896695 yok mu cevap arkadaşlar
  7. Çözümlendi | Kilitli Kızlar kaç yaşına kadar çocuk parasından yararlanabilir

    Arkadaşlar iyi çalışmalar kız çocukları için çocuk parası için bir yaş sınırı var mıdır bununla ilgili bir mevzuat var mıdır bulamadım yaş sınırını
  8. Çözümlendi | Kilitli Geriye Dönük Çocuk Yardımı

    Mrb.06/06/2020 tarinde Aile YArdım Bildirimi veren personele 28/08/2019 tarih ve 2019/1 Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Kararı 35. maddesi gereği geriye dönük 3 (üç) ay için 2019,09-TL çocuk yardımı tahakkuk ettireceğim.Sgk, gelir vergisi, damga vergisi kesecekmiyiz.Örnek hesaplama bordrosu var...
  9. Çözümlendi | Kilitli KBS Çocuk Yardımı

    Merhaba. Bayan Personel boşanıp, tekrardan memur bir eşle evleniyor. Eşi farklı bir devlet kurumunda çalışıyor. Personel daha önce çocuk yardımı alıyordu. Evlendiğini bildiğimden aile durumunu güncellemek istedim, tekrardan personelden aile bildirimini aldım ve bildirimde çocuğunu da...
  10. Çözümlendi | Kilitli Memurlarda 25 yaş üstü kız çocuk yardımı hakkında

    İyi günler Bi personelimiz 25 yaş üstü bekar kız çocuğu çocuk yardımı ve asgari geçim indiriminde yararlanacak mı acaba
  11. kypsala22

    Çözümlendi | Kilitli görevden ihraç edilen personelin çocuk yardımı hakkında

    merhaba arkadaşlar. bir personelimiz 18 martta görevden ihraç edildi. bende kbs den işten ayrılma kısmından kendisi ayırdım. bu personelin maaş unsurlarında çocuk yardımı vardı yani çocuk yardımı alıyordu. personelin eşi de kamu personeli. şimdi çocuk yardımını eşi üzerinden almak istiyorlar...
  12. Çözümlendi | Kilitli 14 günlük fark çocuk yardımı sorunu

    merhabalar. Eşi çalışmayan 2 çocuklu bir personelimin fark bordrosunda çocuk yardımı görünmüyor.aile bilgi girişlerinde mernisten getirip kaydettim. Ama sorun giderilmedi hala.sebebi ne olabilir ?
  13. kypsala22

    Çözümlendi | Kilitli Geriye dönük 2.çocuk yardımı

    evet biliyorum bu konu sitede konuşulmuş. fakat çözemediğim bir konu var. personel 25.08.2016 da doğum yapmış. bundan sonra ikinci çocuk yardımı 2018 in mart ayına kadar almamış. kendisi de yeni fark etti durumu. arada çalışmadığı ücretsiz izne ayrıldığı ayları da düşünce toplamda 445,81 tl...
  14. Yıldırım BAL

    Çözümlendi | Kilitli 23 Yaş Üniversite bitiren ve Çalışmayan Çocuk Yardımı, Agi

    Merhaba 23 yaşında üniversiteyi bitiren ve çalışmayan erkek çocuğun kbs de çocuk yardımı ve agisi yararlanıyor mu, yararlanmıyor mu ne girilmelidir?
  15. Emrah ÖZEN

    Çözümlendi | Kilitli 4/D Sürekli İşçi (Taşeron) AGİ ve Çocuk Yardımı Muafiyeti

    T.İ.S “İşçilere üç çocukla sınırlı olmak üzere her bir çocuk için her ay 25 TL/Ay çocuk yardımı yapılır. Ancak evlenen çocuklar, 18 yaşını dolduran veya yükseköğrenime devam etmesi halinde 25 yaşını dolduran çocuklar ile kendi hesabına ticaret yapan veya gerçek veya tüzel kişiler yanında her ne...
  16. sedattk

    Çözümlendi | Kilitli mys çocuk yardımı

    Müdürlüğümüzde çocuğu olan kişinin 7. aydaki çocuk yardımını vermeyi unuttum. Şimdi mys den çocuk yardımı yapacam memurun ikinci çocuğu. 0.138459x500 :69,23 tl ödeme yapmam lazım değil mi? birde mys den adım adım nasıl bir işlem yapacağımı bilen var mı ? Yardımcı olursanız sevinirim.
  17. alikrgz

    Çözümlendi | Kilitli Taşerondan Kadroya Geçen 4/D Sürekli İşçi Sosyal Yardım Çocuk Ücreti Hakkında

    Merhabalar herkese iyi akşamlar. 4/D Sürekli İşçilerde TİS gereği çocuk başına 25 TL sosyal yardım verilmektedir. Bu çocuk yardım ücretleri Damga vergisine tabi midir?
  18. Görüş Yazıları Çocuk için verilecek yardımın, çalışan eşlerden her ikisine mi yoksa sadece birine mi verileceğine dair Sağlık Bakanlığı Görüşü

    sağlık bakanlığınında yazısı bu şekilde uygulama birliği sağlanması açısından çocuk için verilecek yardımın, çalışan eşlerden her ikisine mi yoksa sadece birine mi verilmesi gerektiği hususunda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğüne mütalaası sorulmuş olup gelen...
  19. batuhanalib

    Çözümlendi | Kilitli Boşanmış Eş Çocuk Yardımı

    Eşinden ayrılan personel(eski eşi çalışmıyor) 19 yaşındaki eğitim gören oğlu kendi üzerine , 16 yaşındaki kızı annesinin üzerine . 1-)Çocuk yardımı ne şekilde verilir 2-) Oğlu Agi den yararlanır mı ?
  20. batuhanalib

    Çözümlendi | Kilitli MYS'de çocuk yardımı nasıl ödenir

    iyi günler kolay gelsin herkese . Bizim bir personelimiz ocak ayında çocuk yardımını eksik almış bunun için ek ödeme bordrosu oluşturdum 1- Çocuk Yardımı hangi kalemden ödenir 2- Damga vergisi veya başka bir vergi kesilir mi ?
  21. Çözümlendi | Kilitli Engelli indirimi çocuk yardımı

    1.dereceden engelli çocuğu olan personelimize bir ay geriye dönük vergi indirimi iadesi yapacağım,çocuk yardımınında %50artirimli verilmesi gerektiği için ona da fark yapicakmiyim
  22. Aerdem

    Çözümlendi | Kilitli Çocuk yardımı geçmişe dönük ödenir mi

    Personel 2010 girişli, eşi emekli ve (2019 itibariyle) 16 ve 25 yaşında 2 kızı var. Bir bildirim yapmamış ancak 2014 yılından 2019 yılına kadar çocuk yardımını almamış şuanda fark ediyor. bu 5 yıla ilişkin çocuk yardımı alabilmak istedi alabiliyor mu alıyorsa nasıl ödenir ne yapmamız gerekiyor...
  23. Fatih Çelik

    Editörün Seçimi Çocuk Yardımından SGK Kesintisi Hk. Sayıştay Kararı

    Kamu İdaresi Türü Belediyeler ve Bağlı İdarelerYılı 2017Dairesi 6Karar No 592İlam No 29Tutanak Tarihi 4.12.2018Kararın Konusu Vergi Resmi Harç ve Diğer Gelirlerle İlgili Kararlar Çocuk yardımı ödemelerinden, sosyal güvenlik primine ilişkin kesintilerin hesaplanmaması Denetçi sorgusunda yer...
  24. tahir_peker

    Çözümlendi | Kilitli yabancı uyruklu sözlesmeli isci aile ve cocuk yardımı alır mı

    merhaba arkadaslar sözlesmeli işci aile ve cocuk yardımı alır mı. yoksa sadece Eş ve çocuk yardımından oluşan aile yardımı 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda memurlar için mi yer almaktadır.
  25. Süleyman Kambuk

    Çözümlendi | Kilitli İşçi SGK Matrahı ve Aylık Gelir Vergisi Matrahında Muafiyet

    Bildiğiniz üzere nisan ayından bu yana birçok kişi sürekli işçi maaşı yapıyor. İşçi Maaşında SGK Matrahını hesaplarken yemek muafiyeti ve çocuk yardımındaki 2 çocuğa kadar olan ilgili tutarı (çocuk yardımı başına asgari ücretin yüzde 2 si oranını aşmamak kaydıyla ) muaf tutuyoruz. Gelir Vergisi...
  26. Çözümlendi | Kilitli Çocuk yardımı

    MERHABA KOLAY GELSİN BİZ 09.07.2018 GÜNÜ KADROLU VE SÖZLEŞMELİ PERSONELİN MAAŞLARINI YAPTIK GÖNDERDİK ANCAK 10.07.2018 TARİHİNDE MÜDÜR BEYİN ÇOCUĞU OLDU. O AY ÇOCUK YARDIMINI ALAMADI. BENİM SORUM ŞU OLACAK O AY MYS DEN KESİLEREK ÇOCUK YARDIMI ÖDENİR Mİ ÖDENMEZ Mİ
Üst Alt